ویژه برنامه های رادیو قرآن در هفته دفاع مقدس

شبكه رادیویی قرآن به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس و به پاس گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هشت سال جنگ تحمیلی با تدارك ویژه برنامه های متعدد همراه مخاطبانش است.

1400/06/31
|
17:27

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو قران؛ شبكه رادیویی قران همچون سالهای گذشته به مناسبت گرامیداشت نام و خاطرات شهدا در طول هفته دفاع مقدس و تبیین ابعاد مختلف دستاوردهای هشت سال جنگ تحمیلی ویژه برنامه های متنوعی را از موج اف.ام ردیف 100 مگاهرتز تقدیم حضور مخاطبان می كند.

برنامه "روایت ایثار" در طول هفته دفاع مقدس به معرفی سبك زندگی مجاهدان و ایثار گران به نسل جوان خواهد پرداخت. علاقه مندان می توانند این برنامه را در طول هفته ساعت 20:30 از رادیو قرآن بشنوند. معرفی و پخش قسمتی از كتابهای دفاع مقدس و گفت و گو با نویسنده اثر ، روایتگری داستان ها و وقایع سالهای دفاع مقدس ، بخش كارشناسی ، پخش تلاوت های ناب قرآنی و پرداختن به موضوع انس رزمندگان با قرآن كریم از جمله آیتم های این برنامه می باشد . روایت ایثار كاری از گروه اطلاع رسانی رادیو قرآن است كه به تهیه كنندگی فاطمه قاسم آبادی، اجرای رضا خضرایی ، نویسندگی نیره ماشاءاللهی ، روایتگری حاج حسین یكتا و كارشناسی احمد یار محمدی ، از روز چهارشنبه 31 شهریورماه تا 5 مهرماه از ساعت 20:30 به مدت 25 دقیقه به صورت زنده از موج اف ام ردیف 100 مگاهرتز به روی آنتن خواهد رفت.

برنامه «حكایت جاودانگی» كه روز های پنج شنبه هرهفته با موضوع گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس، شهدای تفحص و شهدای مدافع حرم و نگاهی به سیره قرآنی آن عزیزان از رادیو قرآن پخش می شود در این هفته با هدف حفظ ارزش های دفاع مقدس و تمركز بر مقاومت ملت ایران هر روز ساعت 12:15 روی آنتن رادیو قرآن می رود. این برنامه كاری گروه اطلاع رسانی و محافل به تهیه كنندگی سمیرا قنبری، گویندگی یاسر دعاگو و روایتگری فضه سادات حسینی می باشد.برنامه «معبر نور» دیگر برنامه ی شبكه رادیویی قرآن است كه در هفته دفاع مقدس با هدف بررسی مبانی قرآنی و روایی دفاع مقدس و مصداق های عینی آن در جبهه های حق علیه باطل هر روز ساعت 13:30 تقدیم شنوندگان می شود. جهاد یا قتال، وجوب جهاد و دفاع، جنگ اسلام و كفر، مبارزه حق و باطل، جهاد دفاعی، فرهنگ شهادت و ایثارگری و آمادگی برای جهاد در راه خدا از دیگر موضوعات این ویژه برنامهمی باشد. "این ویژه برنامه به تهیه كنندگی زهرا خردمند نیك ، با اجرای سعید شهبازی، گویندگی حسین محمدرضایی و فریال تركاشوند مهمان لحظه های مخاطبان رادیو قرآن خواهد بود.


"همسنگر" با موضوع بیان خاطرات جنگ از زبان اساتید قرآنی حاضر در جبهه ساعت 17:15 همراه با بخش های ویژه مختص مخاطبان تدارك دیده شده است. در این برنامه به پخش محافل قرآنی جبهه ها، تلاوت های ناب قرآنی و پرداختن به موضوع انس رزمندگان با قرآن كریم پرداخته خواهد شد".روایت عاشقی" بررسی روند 8 ساله دفاع مقدس و عملیات های مهم آن، "برگی از شقایق" معرفی شهدای قرآنی، "بربال كتاب" معرفی كتابهای دفاع مقدس، "روایت یاران" گفتگو با اساتید قرآنی در راستای تبیین نقش و جایگاه قرآن در دوران دفاع مقدس و نقش جامعه ی قرآنی و نمایش از آیتم های برنامه همسنگر است كه به سمع شنوندگان خواهد رسید. این برنامه كاری از گروه اطلاع رسانی رادیو قرآن به تهیه كنندگی فاطمه قاسم آبادی، اجرای مهدی رستمی، روایتگری آدینه الهیاری ، مرتضی مصطفوی وعلیرضا كریمی می باشد.

از دیگر برنامه های شبكه رادیویی قرآن كه در طول هفته دفاع مقدس پخش می شود، می توان به برنامه «آیه های سرخ» اشاره كرد كه از ساعت 19:45 به ارائه بخش های قرآنی وصیت نامه های شهدای شاخص خواهد پرداخت.


مخاطبان در سرتاسر دنیا می توانند از طریق وب سایت www.radioquran.ir ضمن استفاده از پخش زنده شبكه و آرشیو قسمت های پخش شده در جریان آخرین خبرهای رادیو قرآن قرار بگیرید. از طریق موج اف.ام ردیف 100 مگاهرتز شنونده ما باشید.

دسترسی سریع