مستند رادیوییِ این چند قدم هر روز از ساعت 21:50 به مدت 10 دقیقه

رادیو قرآن

اين چند قدم

مستند رادیوییِ این چند قدم

مستند رادیویی"این چند قدم" مستندی از سفر به سرزمین وحی است كه در هفته حج با تركیبی نو و بدیع به معرفی اماكن متبركه و بیان حال زائران در سرزمین وحی می پردازد.

"این چند قدم" نخستین مستند گزارشی رادیویی از سرزمین وحی است كه با تركیبی نو و بدیع به معرفی اماكن متبركه و بیان حال زائران و مشكلات آنان در زیارت پرداخته است.
تمامی گزارش های این برنامه به صورت مستند و در اماكن متبركه ضبط شده و در چند بخش از این برنامه كه به دلیل همراهی با كاروان دانشجویان اعزامی به عمره مفرده بوده حال و هوای دانشجویان در این سفر انعكاس داده شده و در بخش معرفی اماكن حجت الاسلام محمدباقرعلم الهدی به بیان نكات كارشناسانه پرداخته است.
از ویژگی های دیگر برنامه "این چند قدم" اختصار و ایجاز، بیان غیرمستقیم مشكلات زائران مدینه، سخت گیری وهابیون نسبت به آنها و بیان نكات معارفی حجت الاسلام وحیدی درباره این سفر و زیارت حضرت رسول اكرم(ص) و ائمه بقیع(ع) است.
تمامی بخش های این برنامه از جمله گویندگی، تدوین و تنظیم این برنامه در سرزمین وحی انجام شده است كه این امر از دیگر ویژگی های متمایزكننده آن است.
این مستند با بخش فرودگاه مهرآباد تهران، پرواز آغاز می شود و در برنامه های بعدی تجربه ی زیارت حضرت رسول(ص)، زیارت حضرت رسول و مسجد النبی، قبرستان بقیع - امام حسن مجتبی؛ قبرستان بقیع - توسل به حضرت رسول، بازدید از كوه احد، شكاف كوه احد - آبار علی (ع)، احرام در مسجد شجره، وداع دانشجویان با مدینه، مسجد شجره، كعبه، مسجد الحرام واجزاء خانه كعبه در سفر به سرزمین وحی برای شنوندگان بیان می شود.
این برنامه هرشب در ایام حج ساعت 21:10 به مدت 10 دقیقه از رادیو قرآن پخش می شود.

اطلاعات برنامه

روز های پخش: هر روز

ساعت پخش برنامه: 21:50

مدت برنامه:10 دقیقه

تکرار برنامه:--

راه های ارتباط با برنامه

دسترسی سریع
این چند قدم