نگاهی به زندگینامه شهیده "شیرین صفوی"

برنامه "حكایت جاودانگی" پنجشنبه 11 آذر ماه ، در آستانه میلاد حضرت زینب (س) و روز پرستار به زندگینامه شهیده "شیرین صفوی" ،شهید مدافع سلامت خواهد پرداخت.

1400/09/17
|
12:34

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو قرآن، حكایت جاودانگی با موضوع گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس، شهدای تفحص و شهدای مدافع حرم و نگاهی به سیره قرآنی آن عزیزان از رادیو قرآن پخش می شود.
معرفی كتاب، گزید ه ای از وصیتنامه شهید و فرازهای قرآنی آن، خاطرات شهید از زبان همسر، روایت گوشه ای از زندگی شهید با صدای وی و خانواده، پخش گوشه ای از فیلم، كلیپ و یا سریالی كه با محوریت زندگی شهید مورد نظر ساخته شده و گزارش مردمی از بخش های مختلف این برنامه مستد-تركیبی است.
بر اساس این گزارش حكایت جاودانگی در برنامه روز پنجشنبه 18 آذر ماه به زندگینامه شهیده "شیرین صفوی"، شهید مدافع سلامت خواهد پرداخت.
خانم صفوی در مشهریور سال 1352 در خانواده ای مذهبی چشم بر جهان گشود . یك خواهر‌ و سه برادر داشت . و در سال 1381 از نعمت پدر محروم شد.
در سال 1386با آقای امیر بستان منش ازدواج كرد ودر سال 1388 صاحب دختری به نام كوثر شد .در شرته پرستاری ادامه تحصیل داد و وارد شغل شریف پرستاری شد. ابتدا در بخش اورژانس و بعد از چند سال در بخش po ccu ،در بیمارستان بقیه الله (عج)مشغول به كار شد.
در بهمن سال 1398 كه شروع همه گیری كرونا بود در خط مقدم مبارزه به بیماران كرونایی خدمت می كرد و در 21 خرداد سال 99 در اثر ابتلا به كرونا جان خود را از دست داد و به خیل شهدای مدافع سلامت پیوست.

بی‌شك این جهاد و از خودگذشتگی مدافعان سلامت همچون مدال زرینی بر سینه جامعه پزشكی در تاریخ این مرز و بوم خواهد ماند و یادآور خاطره حضور مجاهدان جامعه پزشكی در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل و كمك‌رسانی به رزمندگان دفاع مقدس می‌باشد.


كتاب «دور از جان» شامل مجموعه داستان‌هایی با موضوع كرونا توسط انتشارات ستاره‌ها روانه بازار نشر شده و در دسترس علاقه‌مندان به ادبیات داستانی قرار گرفته است. این اثر براساس خاطرات جهادگران حوزه سلامت در طول دوره مبارزه با ویروس كرونا شكل گرفته كه به همت جمعی از نویسندگان با دبیری سعید تشكری نوشته شده است.
این كتاب محصول قلم سه نسل از نویسندگان بعد از انقلاب است و نصرالله قادری(از نسل اول)، مهدی زارع(نسل دوم) و سودابه حیدری، اعظم عظیمی و مریم رمضانی(از نسل سوم) است.

لازم به ذكر است ،برنامه حكایت جاودانگی كاری گروه اطلاع رسانی و محافل رادیو قرآن به تهیه كنندگی سمیرا قنبری، گویندگی علیرضا كریمی ، روایتگری فضه سادات حسینی می باشد كه پنجشنبه ها ساعت 16:30 به مدت 25 دقیقه از رادیو قرآن پخش می شود.

مخاطبان در سرتاسر دنیا می توانند از طریق وب سایتWWW.radioquran.IR از پخش زنده شبكه استفاده و در جریان آخرین خبرهای رادیو قرآن قرار بگیرند.
از طریق موج اف.ام ردیف 100 مگاهرتز شنونده ما باشید.

📻 fm 100 mhz

آدرس صفحات رادیو قرآن در فضای مجازی:

🌐 www.radioquran.ir

instagram.com/radioquran_ir 🆔

http://sapp.ir/radioquran 🆔

https://www.aparat.com/radioquran.ir 🆔

راه های ارتباطی ما:

📩 30000100

☎️ 02122051632_02122043017

دسترسی سریع