بخشی از سخنان مادرشهید مدافع حرم رسول خلیلی

برنامه "حكایت جاودانگی" در سالروز شهادت شهید مدافع حرم "رسول خلیلی" پنجشنبه 27 آبان ماه ، به زندگینامه این شهید بزرگوار پرداخت.

1400/08/30
|
11:33

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو قرآن ؛ در برنامه حكایت جاودانگی بخشی از سخنان مادرشهید و بخشی از وصیتنامه شهید مدافع حرم رسول خلیلی را می شنوید : شهید محمدحسن خلیلی معروف به «رسول»، هنوز بیست و هفت سالش تمام نشده بود كه در روز 27 آبان سال 92 خبر شهادتش را از جبهه سوریه آوردند. وی متولد 13٦5 بود. چند روز پس از عاشورا، خانواده شهید رسول خلیلی خبر شهادت پسرشان را كه به صورت داوطلبانه به عنوان مدافع حرم حضرت زینب(س) به سوریه رفته بود را شنیدند. خبری كه پدر و مادر پس از شنیدن آن نماز شكر می‌خوانند و تا به امروز خداوند را به خاطر این نعمت بزرگ سپاس می‌گویند، شهید خلیلی درست چند روز قبل از تولدش در نزدیكی حرم حضرت رقیه (س) به شهادت می‌رسد و فرصتی برای باز كردن كادوهای تولدش را كه هم اكنون هم در گوشه ای از اتاقش قرار دارد، پیدا نمی‌كند، اما در عوض جشن 27 سالگی خود را در محضر دردانه امام حسین(ع) و خاندان اهل بیت(ع) برگزار كرد. در ادامه گفتگویی با رمضانعلی خلیلی، پدر شهید كه خود از جانبازان دوران دفاع مقدس و راویان اردوهای راهیان نور است داشته ایم كه مشروح آن به حضورتان تقدیم می شود .
لازم به ذكر است، حكایت جاودانگی با موضوع گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس، شهدای تفحص و شهدای مدافع حرم و نگاهی به سیره قرآنی آن عزیزان از رادیو قرآن پخش می شود.
معرفی كتاب، گزید ه ای از وصیتنامه شهید و فرازهای قرآنی آن، خاطرات شهید از زبان همسر، روایت گوشه ای از زندگی شهید با صدای وی و خانواده، پخش گوشه ای از فیلم، كلیپ و یا سریالی كه با محوریت زندگی شهید مورد نظر ساخته شده و گزارش مردمی از بخش های مختلف این برنامه مستد-تركیبی است.
برنامه حكایت جاودانگی كاری گروه اطلاع رسانی و محافل رادیو قرآن به تهیه كنندگی سمیرا قنبری، گویندگی علیرضا كریمی ، روایتگری فضه سادات حسینی می باشد كه پنجشنبه ها ساعت 16:30 به مدت 25 دقیقه از رادیو قرآن پخش می شود.

مخاطبان در سرتاسر دنیا می توانند از طریق وب سایتWWW.radioquran.IR از پخش زنده شبكه استفاده و در جریان آخرین خبرهای رادیو قرآن قرار بگیرند.
از طریق موج اف.ام ردیف 100 مگاهرتز شنونده ما باشید.

📻 fm 100 mhz

آدرس صفحات رادیو قرآن در فضای مجازی:

🌐 www.radioquran.ir

instagram.com/radioquran_ir 🆔

http://sapp.ir/radioquran 🆔

https://www.aparat.com/radioquran.ir 🆔

راه های ارتباطی ما:

📩 30000100

☎️ 02122051632_02122043017

دسترسی سریع