صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

پنجشنبه از ساعت 17:00 به مدت 30 دقیقه

حکایت جاودانگی روز پنجشنبه 31 مردادماه با موضوع بیان زندگی و سیره قرآنی شهید محمدعلی رجایی از رادیو قرآن پخش می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو قرآن، حکایت جاودانگی با موضوع گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی، هشت سال دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم و نگاهی به سیره قرآنی آن عزیزان از رادیو قرآن پخش می شود.
برنامه روز پنجشنبه 31 مردادماه با موضوع زندگینامه شهید محمدعلی رجایی ، بزرگمردی که به عنوان یکی از موثر‌ترین افراد در پیروزی و تداوم انقلاب، با اندیشه‌ای که نمودهای عینی آن در مواضع سیاسی و الگوهای رفتاری اش نظیر ساده زیستی، قناعت، مردم داری، قانونگرایی مشهود بود ، از رادیو قرآن پخش می شود.
محمد علی رجایی در سال 1312 ش، در قزوین در خانواده ای مذهبی به دنیا آمد که همین ویژگی خانوادگی، در شکل گیری الگوی تربیتی ایشان نقش اساسی ایفا می‌کرد.
وی پس از پیروزی انقلاب اسلامی، با بهره‌مندی از سابقه مبارزات طولانی با رژیم شاهنشاهی، تحلیل‌های سیاسی و روحیه انقلابی، با تمام توان در خدمت انقلاب اسلامی درآمد و در مشاغل و مناصب مهمی همچون وزارت آموزش و پرورش، نمایندگی مجلس شورای اسلامی، نخست وزیری و نهایتا ریاست جمهوری به خدمت پرداخت وسرانجام در جریان واقعه انفجار دفتر نخست وزیری در هشتم شهریور 1360 به شهادت رسید.
حکایت جاودانگی کاری گروه اطلاع رسانی و محافل به تهیه کنندگی سمیرا قنبری، گویندگی علیرضا کریمی ، روایتگری فضه سادات حسینی و گزارشگری کامران برومیده، پنجشنبه ها ساعت 17:00 به مدت 30 دقیقه از رادیو قرآن پخش می شود.

مرتبط با این خبر

  • برنامه "حکایت جاودانگی" به زندگینامه "شهید محمد ابراهیم همت" می پردازد

  • برنامه "حکایت جاودانگی" به زندگینامه "شهید آیت الله محلاتی" می پردازد

  • برنامه "حکایت جاودانگی" به زندگینامه "شهید ابراهیم هادی" می پردازد

  • روایت زندگی شهید محمدجواد باهنر در حکایت جاودانگی

  • زندگی شهید سرلشگر خلبان بابایی در حکایت جاودانگی