حبیب صداقت عنوان كرد: افزایش گرایش قاریان ایرانی به سبك های تلاوت دارای فن و هنرمندی خاص

قاری ممتاز كشورمان در برنامه محله تلاوت گفت: هرچه می گذرد قاریان ایرانی بیشتر با هنر تلاوت استاد محمد عمران آشنا می شوند و گرایش به اینگونه تلاوت ها كه فن و هنرمندی در آن به وضوح دیده می شود، زیاد شده است.

1399/02/09
|
23:59

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو قرآن، برنامه "محله تلاوت" سه شنبه نهم اردیبهشت ماه به محله ی استاد شیخ محمد عمران قاری برجسته مصری رفت و از آنجا كه حبیب صداقت قاری ممتاز كشورمان به سبك این قاری مصری تلاوت می كند، بصورت تلفنی مهمان این برنامه بود.
حبیب صداقت در این گفتگوی تلفنی اظهار كرد: استاد محمد عمران مشهور به ابتهال خوانی است؛ همچنین تلاوت های بسیار خوبی دارد كه خیلی از تلاوت های این قاری برجسته، معنا را نیز به خوبی القا كرده كه از جمله آنها می توان، تلاوت سور مبارك ابراهیم، مریم و یوسف را نام برد.
وی افزود: یكی از خصوصیات استاد محمد عمران لهجه ی خیلی خوبی است كه دارد و این لهجه ی عالی باعث جذب شنونده شده و آن را نسبت به سایر قراء نیز متمایز كرده است.
صداقت در ادامه با اشاره به جایگاه تلاوت محمد عمران بین قاریان ایرانی تصریح كرد: هرچه می گذرد قاریان ایرانی بیشتر با هنر تلاوت این قاری آشنا می شوند و گرایش به اینگونه تلاوت ها كه فن و هنرمندی در آن به وضوح دیده می شود، زیاد شده است. اما قاریان نباید فراموش كنند كه بنا باید بنای محكمی باشد تا بتوانند در این مسیر موفق شوند.
وی گفت: در 18 سالگی با استاد محمد عمران آشنا شدم و اولین سوره ای كه با صدای این قاری شنیدم، سوره مباركه ابراهیم بود كه این تلاوت جزو ماندگارترین تلاوت های ایشان نیز می باشد.
بر این اساس، آیات 31 تا 33 سوره مباركه ابراهیم با صدای استاد محمد عمران در این برنامه به شنوندگان هدیه شد.
این گزارش حاكیست، در فواصل برنامه نیز سه فراز تلاوت از استاد محمد عمران برای شركت شنوندگان در نظرسنجی پخش شد كه علاقه مندان از طریق سامانه پیامكی 30000114 می توانند فراز مورد نظر خود را انتخاب كنند.

دسترسی سریع