گفتگو با استاد علی فربین در خصوص مسابقات بین جلسات

جنگ عصرگاهی "والعصر" به تهیه كنندگی اسماعیل شامانیان و محبوبه كلانتر و با اجرای هادی خادم حسینی، تیمور كوشكی و كتایون درویشی یكشنبه تا چهارشنبه هر هفته ساعت 14:25 از رادیو قرآن موج اف ام ردیف 100 مگاهرتز پخش می شود.

1402/11/17
|
12:10

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو قرآن؛ استاد علی فربین از پیشكسوتان قرآنی در گفتگو با برنامه والعصر 15 بهمن 1402، در خصوص برگزاری مسابقات بین جلسات استان تهران گفتند: مسابقات بین جلسات الان سال چهارم رو برگزار میكند . از مسجد جامع الزهرا در محدوده رسالت و دلاوران تهران كه خب این "بین جلسه" از منطقه چهار شروع شد ولی از سال دوم به بعد ما این رو از منطقه چهار توسعه دادیم به جلسات كامل شهر تهران. خصوصیتش اینه كه ما از هر استاد می خواهیم یك شاگرد به ما معرفی بكنه و با این كار هم به استاد ما بها دادیم هم به شاگرد و شاگرد میفهمه كه باید طوری تلاوت بكنه در طول سال كه خودشو به استاد نشون بده مثلا توانایی، استعداد و پتانسیل هاشو و این باعث رقابت بین شاگردها میشه حالا استاد یه سال یه شاگردش رو معرفی میكنه سال بعد شاگرد دیگه ای رو و این تعیین هایی براش وجود نداره و خصوصیت این مسابقات ما اینه كه به شكل محفلی و معنا محور باید شاگردان تلاوت كنن و تلاوت كلاسیك مسابقه ای مثل سازمان اوقاف ندارند و یعنی باید با لحن بیانی تلاوت كنن، آیات باید تكرار بشه، اختلاف قرائت بخونن و وقف و ابتداها به شكل سلیقه ای و وقف و وصل ها باید ابتكاری انجام بشه و این خب به نظرم چیزیست كه انتظار داریم اون قراء به این سطح برسن به همچین تلاوت مجلسی اثرگذار كه فرمایشات مقام معظم رهبری است ما به اونجا باید برسیم ان شاءالله.
گفتنی است؛ جنگ عصرگاهی "والعصر" كه با رویكرد اطلاع رسانی یكشنبه تا چهارشنبه ی هر هفته بصورت زنده از رادیو قرآن پخش می شود. این مجله عصرگاهی با رویكرد اطلاع رسانی به موضوعاتی از قبیل راه های بهره مندی از قرآن در همه امور زندگی و داشتن زندگی قرآنی (روزانه یك آیه و یك موضوع)، اطلاع رسانی به روز، پویا و فعال از فعالیت ها، جلسات و رویدادهای قرآنی در سراسركشور می پردازد. اطلاع رسانی ازنیازها و مشكلات بانوان قاری و فعال قرآنی كشور به صورت یك روز در هفته، گفتگو با اساتید پیشكسوت و فراموش شده كشور، اشاره به فعالیت های قرآنی شهرستان ها، معرفی نوجوانان موفق قرآنی و اطلاع رسانی از جلسات قرآنی خارج از كشور، آشنایی با فعالیت های قرآنی ارگان ها و نهادهای مختلف از جمله بخش های این برنامه است.
علاقه مندان میتوانند جهت شنیدن كامل برنامه فایل ضمیمه را دانلود نمایند👆

مخاطبان در سرتاسر دنیا می توانند از طریق وب سایتWWW.radioquran.IR از پخش زنده شبكه استفاده و در جریان آخرین خبرهای رادیو قرآن قرار بگیرند.

از طریق موج اف.ام ردیف 100 مگاهرتز شنونده ما باشید.

📻 fm 100 mhz

آدرس صفحات رادیو قرآن در فضای مجازی:

🌐 www.radioquran.ir

http://sapp.ir/radioquran_ir 🆔

https://ble.ir/radioquran_ir 🆔

https://eitaa.com/radioquran_ir 🆔

راه های ارتباطی ما:

📩 30000100

☎️ 02122051632_02122043017

تلفن گویا:

☎️ 02127860100

دسترسی سریع