بزرگداشت قرآن، عترت و نماز در مدارس

هفته بزرگداشت قرآن، عترت و نماز مدارس كه هر ساله همزمان با دهه دوم آذر برگزار می شود، امسال نیز از 11 آذر آغاز شده و تا 17 آذر ادامه خواهد داشت و همزمان با این هفته مسابقات قرآن دانش آموزی نیز در مرحله آموزشگاهی در سطح مدارس آغاز می شود.

1402/09/15
|
11:38

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو قرآن؛ دكتر میكاییل باقری مدیركل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش در گفتگو با برنامه والعصر 12 آذر 1402 به مناسبت اعلام روزشمار هفته قرآن مدارس با شعار همنوای قرآن همصدای غزه، بیان كرد: امسال چهل و دومین دوره مسابقات دانش آموزی و هشتمین دوره مسابقات فرهنگیان را در حال اجرا داریم و این فرآیند چهار مرحله ای است. مرحله اول كه آموزشگاهی است دو بخشی است یعنی بخش اول مكتوب در آموزشگاهها و بخش دوم سراسری و اینترنتی برگزار می شود و شامل چهار رشته است تفسیر قرآن كریم، نهج البلاغه، صحیفه سجادیه و احكام است كه البته احكام، خانوادگی است، یعنی به صورت مادر دختری و پدر پسری برگزار می شود. پس از برگزاری، دانش آموز می تواند نتیجه را به صورت برخط موقعیت خود را در مقطع آموزشگاهی، منطقه ای یا استانی دریافت كند.
گفتنی است؛ این مجله عصرگاهی با رویكرد اطلاع رسانی به موضوعاتی از قبیل راه های بهره مندی از قرآن در همه امور زندگی و داشتن زندگی قرآنی (روزانه یك آیه و یك موضوع)، اطلاع رسانی به روز، پویا و فعال از فعالیت ها، جلسات و رویدادهای قرآنی در سراسركشور می پردازد. اطلاع رسانی ازنیازها و مشكلات بانوان قاری و فعال قرآنی كشور به صورت یك روز در هفته، گفتگو با اساتید پیشكسوت و فراموش شده كشور، اشاره به فعالیت های قرآنی شهرستان ها، معرفی نوجوانان موفق قرآنی و اطلاع رسانی از جلسات قرآنی خارج از كشور، آشنایی با فعالیت های قرآنی ارگان ها و نهادهای مختلف از جمله بخش های این برنامه است.
جنگ عصرگاهی "والعصر" به تهیه كنندگی اسماعیل شامانیان و محبوبه كلانتر و با اجرای هادی خادم حسینی، تیمور كوشكی و كتایون درویشی یكشنبه تا چهارشنبه هر هفته ساعت 14:25 از رادیو قرآن موج اف ام ردیف 100 مگاهرتز پخش می شود.

از طریق موج اف.ام ردیف 100 مگاهرتز شنونده ما باشید.

📻 fm 100 mhz

آدرس صفحات رادیو قرآن در فضای مجازی:

🌐 www.radioquran.ir

http://sapp.ir/radioquran 🆔

https://ble.ir/radioquran_ir 🆔

https://eitaa.com/radioquran_ir 🆔

راه های ارتباطی ما:

📩 30000100

☎️ 02122051632_02122043017

تلفن گویا:

☎️ 02127860100

دسترسی سریع