آغاز هجدهمین دوره طرح اسوه در قم

هجدهمین دوره طرح آموزشی تربیتی اسوه عصر جمعه 19 اسفندماه با برگزاری آیین افتتاحیه در شهر مقدس قم آغاز بكار كرد و تا روز 26 اسفند ماه در حال اجرا و برگزاری خواهد بود.

1401/12/22
|
17:24

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو قرآن؛ هجدهمین دوره طرح آموزشی تربیتی اسوه عصر جمعه 19 اسفندماه با برگزاری آیین افتتاحیه در شهر مقدس قم آغاز بكار كرد.
جناب آقای دكتر علی اصغر شعاعی رتبه اول جشنواره بین المللی معلمان برتر قرآن جهان اسلام و مدیر طرح استعدادیابی استان قم در گفتگو با برنامه والعصر بیان كرد:« یكی از طرحهای ارزنده در زمینه فعالیتهای قرآنی طرح استعدادیابی می باشد كه در شهرهای مختلف از جمله قم در حال برگزاری است ، و یكی از طرحهایی كه در این زمینه موفق بوده است"طرح اسوه" می باشد.در این طرح با همت اساتید مختلف قرآنی كشور نوجوانان عزیز تحت تعلیم قرار میگیرند و یكی از جنبه های مثبت در طرح اسوه بحث تربیتی آن است» .
شعاعی ادامه داد:«از ویژگیهای دیگر طرح اسوه این است كه در این طرح هدایت و نظارت بر آموزش به خوبی صورت می گیرد و این نویدبخش این است كه در آینده پیشرفت خوبی در زمینه علوم قرآنی و توسعه فعالیتهای قرآنی خواهیم داشت».
وی در خصوص دیگر طرح های استعدادیابی افزود:«همچنین در استان قم طرحی تحت عنوان " نسیم فردوس" در حال پیگیری است و سال 1382 برای اولین بار موسسه ای با این نام تشكیل شد و اولین استعدادیابی كشور در این طرح رقم خورد . حدود 6000 نفر از مدارس تست شدند و 400 نفر برای مصاحبه خانوادگی انتخاب شدند، 100 نفر برای آزمون نهایی و شركت در دوره ها انتخاب شده و حدود 3 سال دوره ها را طی كردند و اولین ترتیل خوانی در آن سالها با حضور نوجوانان كشور تشكیل شد. این طرح پنج دوره اجرا شد و امسال دوره ششم این طرح است كه در بخش خواهران و برادران در گروه سنی 6 تا 13 سال در حال برگزاری می باشد و در مسابقه ای كه هفته گذشته در مشهد برگزار شد بچه های طرح نسیم فردوس رتبه های بسیار خوبی كسب كردند».
طرح اسوه تا روز 26 اسفند ماه در مجتمع فرهنگی آموزشی یاوران حضرت مهدی(عج) در شهر قم در حال اجرا و برگزاری خواهد بود.
مشروح كامل این گفتگو و سایر بخشهای خبری برنامه والعصر و نیز "عصر مجازی" را می توانید از آرشیو برنامه واقع در تارنمای شبكه رادیویی قرآن به نشانی www.radioquran.ir دریافت نموده و بشنوید.
در میز خبر برنامه والعصر عنوان شد:
پیام رهبر انقلاب خطاب به ملتهای اسپانیولی زبان – چه نیكوست كه ما ملتهای عدالتخواه با یكدیگر بیشتر آشنا شویم.
احصای 40 ظرفیت برای استفاده در بخش تبلیغات نمایشگاه قرآن كریم
ناشران برتر كتب مادران و همسران شهدا تجلیل شدند.
30 كارگاه تربیت مدرس میانی قرآن در 18 استان برپا شد.
آغاز هیجدهمین دوره طرح اسوه در قم
گرامیداشت یاد استاد علی اربابی در میان اشكها و لبخندها
و معرفی یك موسسه برای ارائه خدمات مدیریتی به موسسات و خانه های قرآنی

برنامه والعصر به تهیه كنندگی اسماعیل شامانیان و محبوبه كلانتر یكشنبه تا چهارشنبه بصورت زنده تهیه و از شبكه رادیویی قرآن پخش میشود.
مخاطبان در سرتاسر دنیا می توانند از طریق وب سایت www.radioquran.ir از پخش زنده شبكه استفاده و در جریان آخرین خبرهای رادیو قرآن قرار بگیرند.

از طریق موج اف.ام ردیف 100 مگاهرتز شنونده ما باشید.

📻 fm 100 mhz

آدرس صفحه رادیو قرآن در فضای مجازی:


https://ble.ir/radioquran_ir 🆔


راه های ارتباطی ما:

📩 30000100

☎️ 02122051632_02122043017

تلفن گویا:

☎️ 02127860100

دسترسی سریع