برگزاری نشست خبری چهاردهمین دوره جایزه ادبی جلال آل احمد

زمان ارسال آثار به این دوره از جایزه تا پانزدهم آبان‌ماه ادامه داشت.

1400/10/28
|
15:45

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو قرآن ؛ غلامرضا طریقی دبیر اجرایی چهاردهمین دوره جایزه ادبی جلال آل‌احمد در گفت‌وگو با برنامه تسنیم رادیو قرآن ضمن اشاره به اینكه نیمه آبان آخرین مهلت ارسال آثار به دبیرخانه بود، اظهار داشت: زمان ارسال آثار به این دوره از جایزه تا پانزدهم آبان‌ماه ادامه داشت و بر این اساس 907 عنوان در حوزه رمان، 287 عنوان در بخش مجموعه داستان كوتاه، 356 اثر در بخش مستندنگاری و 37 عنوان دربخش نقد ادبی به دبیرخانه واصل شده است. طریقی زمان برگزاری اختتامیه چهاردهمین دوره را قطعی اعلام نكرد و افزود: از نظر اجرایی آمادگی داریم اختتامیه را برگزار كنیم، اما چون داوری بحث كیفی است و قرار نیست دقت در داوری را فدای سرعت كنیم. از این رو نمی‌خواهیم به گروه‌های داوری فشار آوریم. زیرا این امر از عدالت به دور است، از سوی دیگر چون خوانش آثار با توجه به آمار در بخش رمان و داستان بلند زمان بر است، بخاطر رعایت كیفیت طی هفته‌های آتی با مشخص شدن نامزدها می‌توان زمان اجرای اختتامیه را اعلام كرد. گفتنی است جایزه ادبی جلال آل‌احمد یك جایزه ادبی دولتی است كه به منظور معرفی آثار برگزیده ادبیات داستانی در ایران پایه‌گذاری شده‌ و با تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی در سال 1387 نخستین دوره خود را در سال‌روز تولد آل‌احمد آغاز كرد. این جایزه از آن سال بدون وقفه ادامه داشته و هر سال هم‌زمان با سال‌روز تولد جلال آل احمد، با انتخاب كتاب‌های برگزیده به كار خود پایان می‌دهد.
وی افزود: نشست خبری «چهاردهمین دوره جایزه ادبی جلال آل احمد» سه‌شنبه(بیست‌وهشتم دی ماه 1400) با حضور علی رمضانی (مدیرعامل خانه كتاب و ادبیات ایران) و مریم بصیری (دبیر علمی جایزه) در خانه كتاب و ادبیات ایران برگزار می‌شود. جایزه ادبی جلال آل‌احمد هر سال در چهار گروه «داستان بلند و رمان»، «مجموعه داستان كوتاه»، «نقد ادبی» و «مستندنگاری» آثار منتشر شده سال قبل را بررسی كرده و برگزیدگان و شایسته‌های تقدیر بخش‌های چهارگانه را به جامعه ادبی كشور معرفی می‌كند.مرتضی سرهنگی، جواد كاموربخشایش، ابراهیم حسن‌بیگی، مریم بصیری، مریم برادران، كامران پارسی‌نژاد، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سعید فخرزاده، محمدرضا شرفی‌خبوشان و محمود جوانبخت اعضای هیئت علمی چهاردهمین دوره این رویداد ادبی را تشكیل می دهند و مریم بصیری دبیر علمی این جایزه را بر عهده دارد. نشست خبری چهاردهمین دوره جایزه ادبی جلال آل احمد سه‌شنبه( بیست وهشتم دی ماه 1400) ساعت 10 در خانه كتاب و ادبیات ایران برگزار و به صورت زنده از صفحه آپارات به نشانی khaneketab@ پخش می‌شود.

مخاطبان در سرتاسر دنیا می توانند از طریق وب سایتWWW.radioquran.IR از پخش زنده شبكه استفاده و در جریان آخرین خبرهای رادیو قرآن قرار بگیرند.
از طریق موج اف.ام ردیف 100 مگاهرتز شنونده ما باشید.

📻 fm 100 mhz

آدرس صفحات رادیو قرآن در فضای مجازی:

🌐 www.radioquran.ir

instagram.com/radioquran_ir 🆔

http://sapp.ir/radioquran 🆔

https://www.aparat.com/radioquran.ir 🆔

راه های ارتباطی ما:

📩 30000100

☎️ 02122051632_02122043017

دسترسی سریع