ایجاد بخش جداگانه كودكان و نوجوانان در پانزدهمین دوره مسابقات قرآنی «مدهامتان (دو باغ سبز و خرم)»

فراخوان این دوره از مسابقات مدهامتان از 7 آبان آماده و برای ستادهای استانی فهما ارسال شده است.

1400/09/08
|
11:39

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو قرآن ؛ سعید سعادتی معاون فرهنگی هنری كانون های فرهنگی ، هنری مساجد كشور در گفتگو با برنامه تسنیم 7 آذر 1400 از اعلام فراخوان پانزدهمین دوره مسابقات قرآنی «مدهامتان (دو باغ سبز و خرم)» خبر داد و اظهار كرد: فراخوان این دوره از مسابقات مدهامتان از 7 آبان آماده و برای ستادهای استانی فهما ارسال شده است. این دوره با دوره های قبلی تفاوت هایی دارد كه از مهمترین آنها ایجاد بخش جداگانه كودكان و نوجوانان است.
معاون فرهنگی هنری ستاد هماهنگی كانون های مساجد كشور ادامه داد: سال گذشته و در دوره چهاردهم، رشته نقاشی را برای كودكان و نوجوانان به مسابقات اضافه كردیم، اما امسال در تقسیم‌بندی رشته ها نقاشی در رواق هنرهای تجسمی گنجانده و مقرر شد برای آن محتوای قرآنی نیز در نظر گرفته شود.
وی درباره بخش های افزوده شده به این مسابقات بیان كرد: بخش جلسات سنتی مساجد و كانون های مساجد به منظور استعدادیابی نیز به این مسابقات به عنوان یك رشته اصلی افزوده شده است و حتی كودكان زیر هفت سال می توانند در این بخش شركت كنند.
سعادتی با بیان اینكه در این دوره سه رده سنی زیر هفت سال، 7 تا 16 و 16 تا 30 سال پیش بینی شده است، گفت: و رشته ها از 9 محور به 10 محور افزایش یافته كه فرصت بهتری را برای كشف استعدادهای قرآنی فراهم می كند.
وی با بیان اینكه فرآیند ثبت نام در پانزدهمین مسابقات قرآنی مدهامتان در سامانه بچه های مسجد بارگذاری شده است، گفت: در فاز ورودی بعد از تایید مدیر كانون آثار ارزیابی می شود و فعالیت های استانی در قالب تیم های داوری هر استان به صورت مجزا بررسی می شوند و بعد از این مرحله، آثار برتر در سامانه بچه های مسجد بارگذاری می شود تا نهایتا در ستاد مركز داوری های نهایی در مرحله ملی صورت بگیرد.
سعادتی با بیان اینكه درباره ثبت نام هم این دوره تفاوت هایی با دوره قبل دارد، گفت: سال گذشته به ازای ثبت نام هر 10 نفر از اعضا در این جشنواره 600 امتیاز به كانون فرهنگی هنری تعلق می گرفت اما امسال برای این مسابقات، یك بخش اضافه هم در نظر گرفته شده و هر كانونی به ازای نفرات مازاد این 10 نفر، امتیاز اضافه تر نیز می گیرد.

دسترسی سریع