حضور بسیجی‌ها در مرتفع نمودن آسیب‌های اجتماعی بسیار مفید بوده است

در گروه‌های جهادی همه اقشار شامل دانشجویان، اساتید، كارمندان، پزشكان، پرستاران، بازاریان، تجار و ... حضور دارند كه خدمات خود را به مناطق محروم ارائه می‌كنند.

1400/09/08
|
11:04

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو قرآن ؛ فرشاد عالی معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان بسیج سازندگی در گفتگو با برنامه تسنیم 4 آذر 1400 رادیو قرآن گفت : در رزمایش اخیری كه برگزار كردیم تعداد زیادی پروژه و طرح عمرانی انجام شد كه این موضوع نقش مردم از طریق گروه‌های جهادی برای خدمات‌رسانی به مردم را نشان می‌دهد.
در گروه‌های جهادی شاهد حضور خانواده‌ها و نیز زوج‌های جهادی بسیاری هستیم. اردو‌های جهادی از بهترین بستر‌ها برای عمق بخشی به داشته‌های معنوی، فرهنگی و علمی جوانان نیز هستند. یكی از نكات مهم در بسیج جهادی همكاری با همه دولت‌هاست.
تعداد زیادی پروژه محرومیت‌زدایی در همین چندسال اخیر توسط بسیج سازندگی و با حضور جوانان در روستا‌های كشور صورت گرفته است همچنین تشكیل 430 قطب صنایع تبدیلی و توانمندسازی فعالیت‌ها توسط گروه‌های جهادی صورت گرفته است.
گروه‌های جهادی از سه تا پنج سال در یك منطقه محروم می‌مانند و با استفاده از ظرفیت خیرین و نیرو‌های اجرایی به مردم این مناطق خدمت می‌كنند.
معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان بسیج سازندگی افزود: یكی از مشكلات اساسی در حوزه اقتصادی، بیكاری است. حدود 12 هزار شغل در جهان وجود دارد كه این رقم در ایران تنها به چند عنوان شغلی می‌رسد؛ لذا نقدینگی مشكل اصلی كشور نیست و می‌توان با آشنایی مردم با مشاغل جدید موجود در دنیا این مشكل اقتصادی كشور را حل كرد.
وی خاطرنشان كرد: بسیج سازندگی، نهاد ارزشمندی است كه انقلاب اسلامی باعث شكل‌گیری آن شده است و ما خود را مدیون رهبر معظم انقلاب می‌دانیم كه آن را به وجود آورده است.

دسترسی سریع