مقابله با فقر و محرومیت، یك دفاع مقدس است

سرهنگ پاسدار رضاپور در گفتگو با برنامه تسنیم گفت: شهر تهران به عنوان یك كلان شهر دارای توانمندی های گسترده ای در بخش نیروی انسانی و خدمتگزاران بسیجی است كه این ظرفیت باید در راستای خدمت رسانی به محرومین استفاده شود.

1400/09/05
|
10:53

سرهنگ پاسدار رضاپور مدیر خدمت رسانی و كمك رسانی مومنانه سازمان بسیج سازندگی كشور در گفتگو با برنامه تسنیم 2 آذر 1400 درباره فعالیت های خود در هفته بسیج گفت : مقابله با فقر و محرومیت، یك دفاع مقدس است، شهر تهران به عنوان یك كلان شهر دارای توانمندی های گسترده ای در بخش نیروی انسانی و خدمتگزاران بسیجی است كه این ظرفیت باید در راستای خدمت رسانی به محرومین استفاده شود.
اجرای موفقیت آمیزطرح شهید سلیمانی برای كنترل كرونا ،واكسیناسیون، پیشگیری از كرونا و.. مصداق كمك مؤمنانه است كه بسیج بصورت تمام قد وارد میدان شده است.در موضوع مربوط به اقتصاد مقاومتی و محرومیت زدایی، حدود 300گروه جهادی منسجم در حال فعالیت است كه از این تعداد 18 هزار عضو جهادگر و 750 گروه جهادی در پایگاه های بسیج فعال هستند.در مجموع 21 استان كشور توسط گروه های جهادی پوشش داده می شوند . بیشترین سهم را خوزستان، سیستان و بلوچستان، كرمان، چهار محال و بختیاری، خراسان، لرستان و كهكیلویه و بویراحمد به خود اختصاص داده اند. 75هزار خانواده نیازمند در جنوب شهر تهران شناسایی شده اند كه اقدامات لازم در راستای ارائه خدمات مناسب به آن ها در حال انجام است. از طرفی به بیش از 117 هزار خانواده نیازمند سبد كالا و به 2 هزار خانواده جهیزیه اهدا شده است.در حال حاضر بیش از 7 هزار دانش آموز بی بضاعت تحت پوشش ما هستند. همچنین در بحث بهسازی ساختمان ها، 500 واحد مسكونی مرمت شد كه هزینه مرمت هر خانه مبلغی در حدود 10 تا 15 میلیون تومان بوده است. در بخش كمك به زندانیان نیز، 400 نفر از زندانیان غیر عمد با كمك خیرین آزاد شده اند.
در حوزه بهداشت و درمان نیز، بیش از 42هزار نفر تحت مداوا قرار گرفته اند و داروهای مورد نیاز آن ها خریداری شده است. 1750 مدرسه احداث شد و بیش از 125 مسجد نیز مورد مرمت و بازسازی قرار گرفت.
از دیگر فعالیت های بسیج سازندگی این سپاه، درختكاری بیش از 6 هزار هكتار از جاده های تهران است. ضمن اینكه در بحث فعالیت های سوادآموزی نیز 760 نفر از كسانی كه در تهران سواد نداشته اند تحت پوشش قرار گرفته اند.

دسترسی سریع