برنامه های آستان مطهر حضرت معصومه (س) درسالروز رحلت شهادت گونه بانوی كرامت

مراسم رحلت شهادت گونه بانوی كرامت از دوشنبه 24 آبان ساعت 10 صبح با آئین سیاه‌پوشان حرم مطهر با مداحی سیدعلی حسینی نژاد در بالاسر ضریح مطهر شروع شد.

1400/08/25
|
12:57

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو قرآن؛ آقای فرقانی برنامه های حرم مطهر حضرت معصومه (س) در سالروز شهادت ایشان در گفتگو با برنامه تسنیم 25 آبان را اعلام كرد : مراسم رحلت شهادت گونه بانوی كرامت از دوشنبه 24 آبان ساعت 10 صبح با آئین سیاه‌پوشان حرم مطهر با مداحی سیدعلی حسینی نژاد در بالاسر ضریح مطهر شروع شد و در ادامه عصر دوشنبه ساعت 16 آئین تعویض پرچم گنبد مطهر با سخنرانی حجت الاسلام مؤمنی و مداحی سید مهدی میرداماد در صحن امام رضا علیه السلام با پخش از شبكه قم و قرآن برگزار شد.
مراسم سوگواره ویژه بانوان نیز عصر دوشنبه از ساعت 15:30 تا 17 در شبستان نجمه خاتون با سخنرانی حجت الاسلام مؤمنی و مداحی حسن شالبافان برپا بود.
مراسم شب رحلت بانوی كرامت نیز دوشنبه ساعت 17:50 با سخنرانی حجت الاسلام حسینی قمی، شعرخوانی سیدحمیدرضا برقعی و مداحی محمدرضا بذری و مهدی رسولی در شبستان امام خمینی (ره) به همراه پخش زنده از شبكه قرآن برگزار شد.
از دیگر برنامه‌های شب رحلت حضرت معصومه سلام الله علیها محفل شعر «در سوگ كریمه» با اجرای محمدجواد شرافت، شعرخوانی محمد زمانی، احمد علوی و بابایی و مداحی علی انسانی و حسن شالبافان از ساعت 19:30 تا 20:30 در شبستان امام خمینی (ره) با پخش زنده از شبكه شما برگزار شد.
همچنین در شب رحلت بانوی كرامت از ساعت 22 تا 23:30 مداحان حیدرزاده، حسینی نژاد، بنی فاطمی، تحویلدار، زمانی و ایزدی در شبستان امام خمینی (ره) عرض ارادت ویژه‌ای داشتند.
صبح روز رحلت بانوی كرامت نیز مراسم عزاداری از ساعت 7 با آئین جاروكشی خادمان امام رضا علیه السلام در صحن امام رضا علیه السلام با مداحی حسن اسداللهی و حسن شالبافان آغاز شد.
دسته عزای خادمان حرم مطهر بانوی كرامت نیز از ساعت 8 تا 11 با برگزاری مراسمی در میدان میر با سخنرانی حجت الاسلام صادقی واعظ و مداحی حسن و مهدی حیدرزاده، شمس آبادی، میرجعفری و حبیب زاده برگزار می‌شود و مراسم ایوان آینه حرم مطهر نیز با مداحی شالبافان و حسینی نژاد خواهد بود.
مراسم قبل از نماز ظهر و بعد از نماز عصر نیز در شبستان امام خمینی (ره) با سخنرانی و مداحی همراه خواهد بود و عصر رحلت مجلس آذری زبانان از ساعت 15:30 تا 17 با سخنرانی حجت الاسلام موسوی هشترودی، شعرخوانی ولی الله كلامی و مداحی شهروز حبیبی در شبستان امام خمینی (ره) برگزار می‌شود.
در شام رحلت حضرت معصومه سلام الله علیها نیز بعد از نماز عشا مراسمی با قرائت دعای توسل توسط هیأت جانبازان استان قم، سخنرانی حجت الاسلام مؤمنی و مداحی سیدرضا نریمانی در شبستان امام خمینی برگزار می‌شود و پس از آن از ساعت 19:30 آئین سنتی شمعدان گردانی با سخنرانی حجت الاسلام میرباقری، مداحی مهدی سلحشور و شعر خوانی صابر خراسانی در شبستان امام خمینی (ره) اجرا خواهد شد.
گفتنی است تولید و پخش 35 برنامه رسانه‌ای از شبكه‌های مختلف صدا و سیمای ملی در ایام رحلت حضرت معصومه سلام الله علیها، برگزاری محافل عزای خانگی در قالب طرح هر محله یك خادم در 5 استان و برگزاری مسابقه عطر سلام در سه بخش كودك، نوجوان و عمومی از ویژه برنامه‌های آستان مقدس فاطمی در ایام رحلت شهادت گونه این حضرت است.

دسترسی سریع