برگزاری مراسم رونمایی از كتاب «57 روز»

صلاحی مدیر انتشارات سرو در گفتگو با برنامه تسنیم 24 آبان 1400 گفت : مراسم رونمایی از كتاب «57 روز» در موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار می‌شود.

1400/08/24
|
15:53

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو قرآن ؛ مراسم رونمایی از كتاب «57 روز» با نویسندگی خانم مهری غلام‌پور، روز دوشنبه 24 آبان ماه در این مجموعه فرهنگی-ارزشی برگزار می‌شود.
كتاب «57 روز» كه با محوریت اشغال و آزادسازی شهر سوسنگرد در روزهای آغازین جنگ تحمیلی و خیانت سعد عرب به انقلاب اسلامی در 174 صفحه به رشته تحریر درآمده، با همكاری انتشارات سرو منتشر شده و با قیمت 45 هزار تومان در دسترس علاقمندان قرار گرفته است.
نكته قابل توجه این است كه نویسنده كتاب 57 روز برای روایت آنچه درنظر داشته، از سبك رمان استفاده كرده است. به این ترتیب كه در قالب روایت جریان زندگی زن و شوهر مشهدی بنابر شغل همسر به سوسنگرد منتقل شده بودند، شروع جنگ، اشغال سوسنگرد، خیانت اعراب و در نهایت آزادسازی آن را بازگو می‌كند.
سوسنگرد با 15هزار نفر جمعیت یكی از شهرهایی بود كه در روزهای آغازین حمله ارتش عراق مورد تهاجم وحشیانه نظامیان بعثی قرار گرفت و در ششم مهرماه 1359 این شهر به تصرف متجاوزان عراقی درآمد.
زمان حمله ارتش عراق، مردم سوسنگرد در شهر بودند و ارتش بعثی نفراتی از وابستگان خود را به عنوان فرماندار و مسئولان دیگر برای اداره شهر انتخاب كرد اما این آرایش سیاسی دشمن در سوسنگرد چند روزی بیشتر دوام نیاورد كما اینكه رزمندگان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خوزستان چهار روز پس از اشغال سوسنگرد به مقابله با ارتش بعثی پرداختند.
در حقیقت رزمندگان اسلام از طریق برنامه‌ریزی صورت گرفته طی عملیاتی چریكی در ساعت پنج بامداد نهم مهرماه 59 به فرماندهی شهید علی غیور اصلی به همراه 23 نفر دیگر و تعدادی از نیروهای داوطلب مردمی، توانستند سوسنگرد را آزاد كنند.
انتشارات سرو كه از جمله زیرمجموعه‌های موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس محسوب می‌شود كه تاكنون بیش از 200 جلد كتاب تحت نظارت این انتشارات، منتشر شده است.

دسترسی سریع