اقامه اولین نماز جماعت آنلاین در مجتمع آموزشی دكتر حسابی قم

همزمان با روزهای نخست ماه ربیع الاول، اولین نماز جماعت آنلاین در مجتمع آموزشی دكتر حسابی قم برگزار شد.

1400/07/27
|
10:52

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو قرآن ؛ حجت الاسلام احمد قادری امام جماعت نماز جماعت آنلاین مجتمع آموزشی دكتر حسابی قم در گفتگو با برنامه تسنیم رادیو قرآن روز 25 مهر عنوان كرد: همزمان با روزهای نخست ماه ربیع الاول، اولین نماز جماعت آنلاین، در این مجتمع اقامه شد.
وی ادامه‌داد: با توجه به مجازی بودن كلاس‌ها و عدم امكان حضور تمام دانش آموزان در مدرسه، برنامه ریزی كردیم تا هم زمان با اقامه نماز جماعت در نمازخانه كه با حضور تعداد كمی از دانش آموزان تشكیل می‌شود، سایر دانش آموزان نیز به صورت برخط، نماز جماعت را همراهی كنند.
وی گفت: هر روز همزمان با زنگ نماز در مدرسه، معلمان و مربیانی كه سر كلاس های مجازی مشغول تدریس هستند، بچه‌ها را دعوت به وضو گرفتن در خانه می‌كنند و خود به همراه تعداد معدودی از دانش آموزان، جهت شركت در نماز جماعت، در نمازخانه مدرسه حضور پیدا می‌كنند.
این كارشناس مركز تخصصی نماز، اظهار كرد: مجتمع دكتر حسابی در سال‌های اخیر، پیشگام در گسترش فرهنگ نماز اول وقت بوده و قطعا اگر همكاری مسئولین، معلمان و مربیان مدرسه نبود، امكان برگزاری چنین نمازهای جماعت باشكوه و مثال زدنی، فراهم نمی‌شد.
حجت الاسلام احمد قادری به پیشینه این گونه نماز جماعت اشاره كرد و گفت: در سال تحصیلی گذشته یعنی سال 1399-1400، كه همه كلاس‌ها به صورت مجازی برگزار شد، از اولین مدارس كشور بودیم كه طرح "نماز آنلاین" را در كلاس های درس، عملی كردیم؛ به‌گونه‌ای كه مورد استقبال بسیاری از دانش آموزان، خانواده های آنان و مسئولین محترم وزارت آموزش و پرورش قرار گرفت.

یادآور می شود ، مجله صبحگاهی «تسنیم» از برنامه های شاخص رادیو قرآن با رویكرد اطلاع‌رسانی با بخش‌هایی چون پخش قطعات و شاهكارهای تلاوت قاریان جهان اسلام، صفحه نور (تلاوت روزانه یك صفحه از كلام وحی)، پرداختن به مسائل روز و مناسبت‌های روزانه، قطعه از سخن بزرگان و علما متناسب با مسائل مبتلابه جامعه چون رزق حلال و ... می باشد كه از شنبه تا چهارشنبه هر هفته به سمع و نظر شنوندگان رادیو قرآن می‌رسد.
این برنامه به تهیه كنندگی سیدنورالدین سجادی و اسماعیل شامانیان و با اجرای هادی ربیعی و غلامرضا احمدی به صورت زنده از ساعت 7 تا 8 صبح از رادیو قرآن (موج اف ام، ردیف 100 مگاهرتز) پخش می‌شود.

مخاطبان در سرتاسر دنیا می توانند از طریق وب سایتWWW.radioquran.IR از پخش زنده شبكه استفاده و در جریان آخرین خبرهای رادیو قرآن قرار بگیرند.
از طریق موج اف.ام ردیف 100 مگاهرتز شنونده ما باشید.

📻 fm 100 mhz

آدرس صفحات رادیو قرآن در فضای مجازی:

🌐 www.radioquran.ir

instagram.com/radioquran_ir 🆔

http://sapp.ir/radioquran 🆔

https://www.aparat.com/radioquran.ir 🆔

راه های ارتباطی ما:

📩 30000100

☎️ 02122051632_02122043017

دسترسی سریع