بررسی موضوع " غذا خوردن" از دیدگاه اسلام

مجله صبحگاهی "تسنیم" شنبه تا پنج شنبه هرهفته به تهیه كنندگی سید نورالدین سجادی و محمد حسن رحمانی با اجرای حمید عبیری و غلامرضا احمدی و هماهنگی جلال زارعی از ساعت 6:45 الی 7:50صبح از رادیو قرآن موج اف ام ردیف 100 مگاهرتز تقدیم شنوندگان میشود

1402/09/09
|
23:47

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو قرآن؛ در برنامه تسنیم روز ‌سه‌شنبه 7 آذر 1402 استاد سلیمی در آیتم طعم عسل درباره مساله غذا خوردن و اندیشه در این باره بیان كردند: بیست و چهارمین آیه سوره مباركه عبس، می فرماید: انسان باید در غذا و طعام خویش بیندیشد، بنگرد، تامل كند. در حدود 250 آیه غیر از صدها روایت در مورد اهمیت غذا در قرآن مطرح شده است. چه نوع غذایی باید خورد، چه نوعی نخورد. چه مقدار باید خورد، شبانه روز چند وعده باید میل كرد و آداب غذا خوردن و دهها مورد دیگر. مستحضرید كه نیاز انسان به غذا مهمترین و حیاتی ترین نیاز روزمره اوست كه از تولد تا مرگ او را همراهی می كند حتی انبیاء و اولیای الهی هم از این قائده مستثنی نیستند. رشد انسان، ادامه زندگی، طول عمر و تندرستی، آرامش اعصاب و روان، تكثیر نسل، تولید مثل و همه اینها به نوعی وامدار تغذیه سالم هستند و در قرآن كریم نام یكی از سوره ها مائده قرار داده شده. یعنی سفره‌ی غذایی، خوان آراسته‌ی پر از نعمت. البته به مومنین مكررا دستور داده شده صرفا از غذای حلال و طاهر استفاده كنند. صد و هفتاد و دومین آیه سوره مباركه بقره می فرماید: از رزق و روزی پاكیزه ای كه ما به شما روزی داده ایم تناول كنید. در برخی دیگر از آیات قرآن ارتباط تنگاتنگی بین غذای حلال و پاكیزه با عمل صالح و درستكاری دیده میشود. از جمله آیه 51 از سوره مباركه مومنون كه می فرماید: از غذای پاكیزه تناول كنید و عمل صالح انجام دهید. لقمه حرام ویرانگر جسم و روح و عقیده است.
گفتنی است؛ این برنامه شامل بخش های متنوعی از قبیل آیتم "انرژی مثبت" با هدف پرداختن به موضوع اخلاق و رفتار و شروع یك روز عالی به كارشناسی حجت الاسلام و المسلمین دكتر هادی، آیتم "صفحه نور" تلاوت روزانه یك صفحه از قرآن، جمع بندی موضوعی در پایان هر قسمت توسط كارشناس تلفنی،بخش طعم عسل به كارشناسی استاد عباس سلیمی، بخش گزارشی و خبری برنامه، آیتم پویش تلاوت آیت الكرسی و پخش فرازهای ناب تلاوت در فواصل برنامه می باشد.

مخاطبان در سرتاسر دنیا می توانند از طریق وب سایتWWW.radioquran.IR از پخش زنده شبكه استفاده و در جریان آخرین خبرهای رادیو قرآن قرار بگیرند.

از طریق موج اف.ام ردیف 100 مگاهرتز شنونده ما باشید.

📻 fm 100 mhz

آدرس صفحات رادیو قرآن در فضای مجازی:

🌐 www.radioquran.ir

http://sapp.ir/radioquran 🆔

https://ble.ir/radioquran_ir 🆔

https://eitaa.com/radioquran_ir 🆔

راه های ارتباطی ما:

📩 30000100

☎️ 02122051632_02122043017

تلفن گویا:

☎️ 02127860100

دسترسی سریع