مردم آزاری، عامل مهم بر هم زدن تعادل در زندگی فردی و اجتماعی

مجله صبحگاهی "تسنیم" شنبه تا پنج شنبه هرهفته به تهیه كنندگی سید نورالدین سجادی و محمد حسن رحمانی با اجرای حمید عبیری و غلامرضا احمدی و هماهنگی جلال زارعی از ساعت 6:45 الی 7:50 صبح از رادیو قرآن موج اف ام ردیف 100مگاهرتز تقدیم شنوندگان میشود

1402/09/03
|
16:30

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو قرآن؛ در برنامه تسنیم روز ‌سه شنبه 30 آبان 1402 استاد سلیمی در آیتم طعم عسل به موضوع مردم آزاری پرداختند و گفتند: مردم آزاری یك رذیله اخلاقی و از صفات بسیار ناپسند و عامل مهم بر هم زدن تعادل در زندگی فردی و اجتماعی است. مردم آزاری یعنی اذیت و آزردن مردم، كارهایی مثل عیب جویی، طعنه زدن، تمسخر مردم، تهمت زدن، تجسس در امور زندگی دیگران و كارهایی نظیر اینها یا تحقیر مردم، بدزبانی و بی اعتنایی و شرارت و سوزاندن دل دیگران همه از مصادیق مردم آزاری است و البته زخم زبان زدن و آزار دیگران یكی از شیوه های كسانی است كه به خدا ایمان ندارند و دین و عقیده درست و حسابی ندارند. ای پیامبر تو از اهل كتاب و از مشركین آزار و اذیت بسیاری خواهی شنید تو و پیروانت همگی مورد آزار قرار می‌گیرید. وجود نازنین حضرت خاتم می فرمایند: دو خصلت ناپسند وجود دارد كه بدتر از آن وجود ندارد. یكی شرك به خدا، دوم ضرر زدن به مردم. خیلی عجیب است در این فرمایش حضرت پیامبر (ص) شرك به خدا را در كنار ضرر و آسیب وارد كردن به مردم قرار داده اند. امیرمومنان علی (ع) می‌فرمایند: روش آدم های بدجنس و شرور این است كه رفقا و دوستان رو مورد آزار و اذیت قرار بدهند. حضرت امیر (ع )در یكی دیگر از فرمایشات خودشون یكی از علائم خوشبختی انسان رو دوری از مردم آزاری عنوان فرمودند و فرموده اند: از نشانه های خوشبختی و سعادت انسان این است كه مردم آزاری نكند . البته این آزار ممكن است زبانی، قلمی یا رفتاری باشد كه همه انواع آن محكوم هستند.
گفتنی است؛ این برنامه شامل بخش های متنوعی از قبیل آیتم "انرژی مثبت" با هدف پرداختن به موضوع اخلاق و رفتار و شروع یك روز عالی به كارشناسی حجت الاسلام و المسلمین دكتر هادی، آیتم "صفحه نور" تلاوت روزانه یك صفحه از قرآن، جمع بندی موضوعی در پایان هر قسمت توسط كارشناس تلفنی، بخش طعم عسل به كارشناسی استاد عباس سلیمی، بخش گزارشی و خبری برنامه، آیتم پویش تلاوت آیت الكرسی و پخش فرازهای ناب تلاوت در فواصل برنامه می باشد.

از طریق موج اف.ام ردیف 100 مگاهرتز شنونده ما باشید.

📻 fm 100 mhz

آدرس صفحات رادیو قرآن در فضای مجازی:

🌐 www.radioquran.ir

http://sapp.ir/radioquran 🆔

https://ble.ir/radioquran_ir 🆔

https://eitaa.com/radioquran_ir 🆔

راه های ارتباطی ما:

📩 30000100

☎️ 02122051632_02122043017

تلفن گویا:

☎️ 02127860100

دسترسی سریع