استاد سلیمی كارشناس و پژوهشگر علوم قرآنی در تسنیم رادیو قرآن؛ اهمیت وصیت كردن

در بخش انرژی مثبت برنامه صبحگاهی تسنیم پنجشنبه ١٨ اسفند ماه به موضوع اهمیت داشتن وصیت نامه و آمادگی ملاقات با خداوند پرداخته شد.

1401/12/23
|
12:25

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو قرآن؛ استاد حاج عباس سلیمی پیشكسوت و كارشناس علوم قرآنی در بخش طعم عسل برنامه صبحگاهی تسنیم رادیو قرآن بیان كرد: « شكی وجود ندارد كه همه ی ما از این دنیا خواهیم رفت. خداوند عمری به ما داده است و ما فرصت همه كار داشته ایم غیر از تنظیم یك صفحه وصیت نامه؟ این اتفاق زمانی می افتد كه ما به آیه 180 سوره بقره توجه نكرده ایم. می فرماید بر شما واجب شده است كه زمانی كه مرگ فرا رسید اگر انسان از خودش مالی به جا گذاشته است برای پدر و مادر و خویشاوندان خودش به طور پسندیده و منطقی وصیت كند. این كار یك حقی است بر عهده پرهیزكاران. بعضی ها فكر می كنند اگر وصیت كنند زمینه زود مردن خود را فراهم كرده اند در صورتیكه اینطور نیست و وصیت كردن یك نوع زوداندیشی است. خود كلمه وصیت به معنای اندرز، سفارش و نصیحت می باشد. اصطلاحا وصیت یعنی سفارشی كه انسان قبل از مردن به وصی خودش می كند تا پس از مرگ و رفتن از این دنیا آن را دنبال كند ».
برنامه تسنیم همراه با بخش هایی متنوع، شنبه تا پنجشنبه از این شبكه رادیویی به صورت زنده تقدیم شنوندگان می شود. پخش آیتم "صفحه نور" تلاوت روزانه یك صفحه از قرآن، بخش گزارشی و خبری برنامه به گزارشگری مریم مقدسی، پخش فرازهای ناب تلاوت فواصل برنامه و باغ آیه ها كه به آموزش قرآن كریم به كودكان و نوجوانان دانش آموز اختصاص دارد، از جمله بخش های این مجله صبحگاهی است. این برنامه به تهیه كنندگی نورالدین سجادی و محمد حسن رحمانی از ساعت 6:40 الی 8 صبح از رادیو قرآن موج اف ام ردیف 100 مگاهرتز تقدیم شنوندگان می شود.
مخاطبان در سرتاسر دنیا میتوانند ازطریق وبسایت www.radioquran.ir از پخش زنده شبكه استفاده و درجریان آخرین خبرهای رادیو قرآن قراربگیرند و دیدگاه و نظرات خود را ازطریق سامانه پیامكی و تلفن گویای شبكه با ما درمیان بگذارند.

از طریق موج اف.ام ردیف 100 مگاهرتز شنونده ما باشید.

📻 fm 100 mhz

آدرس صفحه رادیو قرآن در فضای مجازی:

https://ble.ir/radioquran_ir 🆔

راه های ارتباطی ما:

📩 30000100

☎️ 02122051632_02122043017

دسترسی سریع