برگزاری مسابقات سراسری قرآن، بیاد‌ماندنی‌ترین رویداد فرهنگی استان مركزی است

استاندار مركزی گفت: این دوره از مسابقات بهترین، بزرگ‌ترین و بیاد‌ماندنی‌ترین رویداد فرهنگی بود كه با برنامه‌ریزی هرچه تمام در استان مركزی برگزار شده است.

1397/07/23
|
12:04

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو قرآن، سید‌علی آقازاده، استاندار مركزی صبح دوشنبه 23 مهرماه با حضور در آیین اختتامیه چهل و یكمین دوره مسابقات سراسری قرآن(بخش بانوان) كه به میزبانی استان مركزی در مجتمع كوه نور اراك در حال برگزاری است، اظهار كرد: این رویداد افتخار بزرگی برای استان مركزی بود كه طی دو هفته گذشته با حضور تعدادی از قاریان، داوران، خواهران و برادران برگزار شد.
وی ادامه داد: این دوره از مسابقات بهترین، بزرگ‌ترین و بیاد‌ماندنی‌ترین رویداد فرهنگی بود كه با برنامه‌ریزی هرچه تمام در استان مركزی برگزار شده است.
استاندار مركزی افزود: قرآن معجزه جاودان است و تا روز قیامت باقی می‌ماند.
آقازاده بیان اینكه یكی از اوصاف قرآن هدایت‌گری است، بیان كرد: قرآن با استفاده از این ویژگی ما را رهنمود می‌سازد و هماهنگی بین عقیده و عمل است و تمامی افراد را به سوی معنویت هدایت می‌كند.
وی گفت: قرآن انسان را رشد می‌دهد و از صفاتی مانند بد‌اخلاقی جلوگیری می‌كند. این كتاب آسمانی كتاب اصول و عقاید است كه مسلمانان معرفت را از آن اخذ می‌كنند.
استاندر مركزی اظهار كرد: قرآن در برگیرنده دستورالعمل و قواعدی است كه با تمامی افراد سازگار است.
آقازاده خاطرنشان كرد: انسان امروز مورد آماج، هجمه‌ها و جاذبه‌های مختلفی است كه بیش از هر زمان دیگری به هدایت‌گری قرآن نیازمند است.
وی افزود: قرآن، كتاب وحی مجموعه‌ای از آموزه‌های ناب است كه به زیبا‌ترین شكل ممكن، با برگزاری مسابقات و جشنواره‌های قرآنی در سند اطلاعات فرهنگی مردم قرار می‌گیرد.

دسترسی سریع