تلاوت نماینده ایران؛ آغازگر روز دوم مسابقات قرآن بانوان

دومین روز از مسابقات قرآن بانوان در دور مقدماتی عصر امروز با اجرای نماینده كشورمان آغاز می‌شود.

1397/02/03
|
12:03

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو قرآن؛ دومین روز از رقابت‌های دور مقدماتی دومین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن كریم بانوان از ساعت 16 عصر امروز دوشنبه، سوم اردیبهشت ماه با تلاوت آیاتی چند از كلام الله مجید توسط سمیه حاجعلی آغاز می‌‌‌شود.
«حكمیه نصیری»، نماینده جمهوری اسلامی ایران به عنوان نخستین شركت‌كننده در سكوی مسابقات حاضر می‌شود. سپس «آیات عبدالعزیز عمر ناصیر» از اردن، «اسماء عدره» از نروژ و «عقیله بن كروش» از الجزایر محفوظات خود را به آزمون می‌گذارند.
اجرای برنامه توسط گروه تواشیح «تسنیم» از استان البرز و گفت‌وگو با معصومه ابتكار، معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهور از برنامه‌هایی است كه به عنوان میان‌برنامه برای دومین روز از رقابت‌های بانوان در رشته حفظ كل پیش‌بینی شده است.
«خیرالدین الفیرا» روسیه و «فاطمه حسین حسن» از چاد به عنوان آخرین شركت‌كنندگان در مرحله مقدماتی دومین دوره مسابقات بین المللی قرآن كریم بانوان در جایگاه حاضر می‌شوند.
نخستین روز از دور مقدماتی این رقابت‌ها كه یكشنبه، دوم اردیبهشت در دو نوبت صبح و عصر برگزار شد «عالیه علی» از آفریقای جنوبی، «شهاب الدین زرانه» از سریلانكا، «هدیل بن فتحی بن جماعه» از تونس، «زمن عبدالكاظم» از عراق، «ریان جمال رضا» از لبنان، «حفضه احمد اسامه» از نیجریه، «فاطمه سلیمان احمد» از غنا، «مریم ندویما» از بروندی، «ساجده خاتون» از بنگلادش، «رقیه سید جمال یوسفی» از ازبكستان، «خدیجه بگر» از تركیه، «فیروزه قاسمی» از افغانستان، «درت المقفی سلیمان» از اندونزی و «عاشورا امان لیلا نقی» از تانزانیا برای كسب رتبه‌های برتر با یكدیگر رقابت كردند.
یادآور می‌شود، كه دومین دوره مسابقات بین المللی قرآن كریم بانوان از یكم تا چهارم اردیبهشت ماه با حضور نخبگانی از 28 كشور جهان در هتل ارم تهران برگزار می‌شود و پنجم اردیبهشت ماه برترین‌های خود را می‌شناسد.

دسترسی سریع