پایان اولین روز از رقابت‌های بانوان در مرحله مقدماتی

رقابت‌ای اولین روز از دومین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن بانوان با اجرای 14 شركت‌كننده خاتمه یافت.

1397/02/03
|
10:38

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو قرآن ؛ اولین روز از دومین دوره مسابقات بین‌المللی بانوان یكشنبه وم اردیبهشت ماه در سالن همایش‌های بین‌المللی هتل ارم تهران در مرحله مقدماتی به پایان رسید.
این مرحله در دو نوبت صبح و بعد از ظهر انجام شد. از ساعت 8 تا 12:30 دقیقه، هشت شركت كننده و در نوبت بعد از ظهر از ساعت 16:30 تا 19، شش شركت كننده به اجرا پرداختند. در خلال اجرای متسابقین، گروه تواشیح بانوان انسیه الحوراء از اصفهان اثر «یا شفیع الوراء» را اجرا كردند.
در انتهای اجرای امروز متسابقین، نماینده ولی فقیه و امام جمعه موقت استان قم سخنرانی كرد. آیت‌الله سیدمحمد سعیدی، تولیت آستان مقدس حضرت‌معصومه(س) در مورد بركات برگزاری دومین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن كریم بانوان در ایران، گفت: بانوان نیمی از جمعیت جامعه را تشكیل می‌دهند و بحمدالله در همه برنامه‌ها و فعالیت‌ها به ویژه فعالیت‌های قرآنی نیز نقش مثبت دارند.
وی با بیان اینكه حضور بانوان در فعالیت‌های قرآنی امری طبیعی و دارای بركات بی‌شمار است، افزود: در آیات قرآن كریم، بانوان مورد خطاب و فعالیت‌شان در رشد و ارتقای خانواده و جامعه مورد تاكید است.
تولیت آستان مقدس حضرت‌معصومه سلام‌الله علیها ادامه داد: به دلیل همین نقش و اثرگذاری است كه باید بانوان را در همه عرصه‌ها به ویژه ساحت نورانی قرآن سهیم كرد.
از حواشی اولین روز مسابقات بانوان میتوان به ناهماهنگی پیش آمده در اجرای متسابق افغانستان اشاره كرد كه پس از قرارگرفتن متسابق در جایگاه خود، وقت اجرای گروه تواشیح بود و شركت‌كننده از جایگاه خارج و پس از اجرای تواشیح دوباره به جایگاه دعوت شد.
استقبال بانوان از این مراسم، نشان‌دهنده توجه ویژه به قرآن در خانواده ایرانی و نزد بانوان كشور است.

دسترسی سریع