تلاوت 28 قاری و حافظ در دومین روز مسابقات بین‌المللی قرآن/ برگزاری شب شعر قرآنی مشكات

دومین روز مسابقات بین‌المللی قرآن كریم با رقابت 28 قاری و حافظ كل قرآن آغاز شد و رقابت‌های این روز با برگزاری محفل شب شعر قرآنی به پایان رسید.

1397/02/02
|
11:28

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو قرآن، دومین روز مسابقات بین‌المللی قرآن كریم با رقابت حافظان قرآن بزرگسال و روشندل در نوبت صبح آغاز شد و این رقابت‌ها در نوبت بعد از ظهر با برگزاری رقابت رشته‌های قرائت و حفظ كل قرآن در هر دو بخش بزرگسالان و روشندلان پی‌گیری شد.
در این روز به ترتیب محمد انور عسكر از سریلانكا، عبدالله حمد سالم ابوشریده از قطر، محمد انیس از هند در بخش حفظ كل روشندلان و در بخش قاریان روشندل نیز حسن انور حمیه از كشور لبنان، عبدالباسط حامدن از كشور غنا و عاصف یاسین از كشور مالاوی به قرائت خواهند پرداخت.
در بخش قاریان بزرگسال حامد بن آبی از فیلیپین، ابراهیم یحیی از نیجریه، عباس مصطفی شری از كشور لبنان و انور حاسین از مالزی و در رشته حفظ قرآن محمد مصطفی هادزی از بلغارستان، احسن الله ابوالهاشم از بنگلادش، محمد رشاد عبدالسمیع از كشور مصر، احمد محمود الكردی از كشور لبنان و حسن دمیرجان از تركیه محفوظات خود را ارائه كردند.
مسابقات بعد از ظهر با تلاوت امام منذر چلنكا از اسلوونی، محمد قباد از بوسنی، الكین حسن اف از آذربایجان و مختار غی از سنگال براساس قرعه های انتخابی همراه شد.
همچنین در بخش حفظ نیز ابراهیم الوشلی از كشور یمن، محمد شرف‌الدین عمران از هند و صلاح‌الدین عبدالرزاق محمد مغنم به سه سؤال هیئت داوران براساس قرعه انتخابی پاسخ دادند.
تلاوت مهدی عبدلی قاری نوجوان از برنامه‌های جانبی نوبت صبح امروز بود و بعد از ظهر هم مختار دهقان نماینده كشور در مسابقات مالزی تلاوت كرد.
استقبال مردم از رقابت‌ها در این روز خوب بود و با وجود بارش باران سالن مسابقات در نوبت بعد از ظهر شاهد حضور گرم مردم عزیز كشورمان بود، البته استقبال روز نخست مسابقات بسیار باشكوه و بی‌نظیر بود تا جایی كه بسیاری از مردم روی زمین نشسته و تلاوت‌ها را گوش می‌دادند. البته در این روز بخشی از علاقه‌مندان حاضر در سالن افغانستانی‌هایی بودند كه برای شنیدن تلاوت نماینده كشورشان به مصلای بزرگ امام خمینی(ره) آمده بودند.
شب شعر قرآنی مشكات از جمله برنامه‌های جانبی مسابقات امروز بود كه با همت حلقه ادبی مجاز برگزار و در آن شاعرانی چون احمد بابایی، وحید قاسمی، زهیر توكلی، محمود حبیبی كسبی، هادی جاندا، حافظ ایمانی، فاطمه طارمی و مهدی رحیمی حضور یافتند. همچنین در این محفل قرآنی، ادبی محمد حسین پویانفر به مولودی‌خوانی پرداخت.
مسابقات بین‌المللی قرآن بانوان در هتل ارم و مسابقات بین المللی قرآن طلاب هم در مدرسه علمیه امام موسی كاظم قم از روز شنبه آغاز شد.
سومین روز این رقابت‌ها در همه بخش‌ها آغاز شده و بانوان هم در سالن همایش‌های هتل ارم تهران باهم به رقابت می‌پردازند. همچنین مسابقات طلاب هم امروز در بخش‌های مختلف در مدرسه علمیه امام موسی كاظم(ع) پی‌گیری می‌شود.

دسترسی سریع