بررسی لغوی، تفسیری و روایی آیات در برنامه «كارگاه ترجمه»

برنامه «كارگاه ترجمه» با هدف افزایش دانش اطلاعاتی مخاطبان و بررسی لغوی، تفسیری و روایی آیات از رادیو قرآن پخش می شود.

1397/06/12
|
14:02

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو قرآن، این برنامه جدید كارگاهی است كه كارشناس به همراه تیم محققین 4 نفره با حوزه های متعدد مطالعاتی چون تفسیر، ترجمه، لغت، شان نزول و روایت سعی می كنند ترجمه ای نو، به روز و متفاوت از جزء سی قرآن كریم ارائه دهند كه منطبق با طرح تابستانی رادیو قرآن است.
افزایش دانش اطلاعاتی مخاطبان درباره واژه های جزء سی قرآن، افزایش دانش اطلاعاتی مخاطبان درباره تفاسیر روایی و فلسفی و عرفانی جزء سی قرآن و افزایش دانش اطلاعاتی مخاطبان درباره ترجمه های مختلف از جزء سی قرآن از اهداف این برنامه است.
بر اساس این گزارش، دكتر محمد شیخ الاسلامی، دكتر مهدی اسماعیلی، دكتر سید مهدی رحمتی، حجت الاسلام سید علی كشفی و سمیرا قنبری كارشناسان این ویژه برنامه هستند.
در برنامه روز چهارشنبه 14 شهریورماه با توجه به آیات 17 تا 23 سوره مباركه عبس به بررسی لغوی، تفسیری و روایی و همچنین ارائه ترجمه این آیات پرداخته می شود.
گفتنی است، این برنامه كاری از گروه علوم قرآنی رادیو قرآن است كه به تهیه كنندگی مونا توسلی و گویندگی آدینه الهیاری چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه از ساعت 21:10 به مدت 45 دقیقه تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع