برنامه ی "در مكتب وحی" به تفسیر آیاتی از ولایت در قرآن می پردازد

برنامه ی "در مكتب وحی" روز چهارشنبه 10 آبان ماه به تفسیر آیاتی از ولایت در قرآن كریم می پردازد.

1396/08/09
|
15:19

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو قرآن، برنامه ی در مكتب وحی با محوریت تفسیر آیات و روایات قرآن كریم با سخنرانی آیت الله ضیاء آبادی از رادیو قرآن پخش می شود.
بر اساس این گزارش، در برنامه چهارشنبه 10 آبان ماه با توجه به آیات ولایت در قرآن كریم، تفسیر آیه 41 سوره مباركه انفال با موضوع خمس تقدیم شنوندگان خواهد شد.
این برنامه كه كاریست از گروه علوم قرآنی به تهیه كنندگی فاطمه گنجی و گویندگی رضا كاشفی، ساعت 18:00 به مدت 30 دقیقه از رادیو قرآن پخش می شود.

وَاعْلَمُوا أَنَّمَا غَنِمْتُمْ مِنْ شَیْءٍ فَأَنَّ لِلَّهِ خُمُسَهُ وَلِلرَّسُولِ وَلِذِی الْقُرْبَیٰ وَالْیَتَامَیٰ وَالْمَسَاكِینِ وَابْنِ السَّبِیلِ إِنْ كُنْتُمْ آمَنْتُمْ بِاللَّهِ وَمَا أَنْزَلْنَا عَلَیٰ عَبْدِنَا یَوْمَ الْفُرْقَانِ یَوْمَ الْتَقَی الْجَمْعَانِ ۗ وَاللَّهُ عَلَیٰ كُلِّ شَیْءٍ قَدِیرٌ

و (ای مؤمنان) بدانید كه هر چه غنیمت و فایده برید خمس آن خاص خدا و رسول و خویشان او و یتیمان و فقیران و در راه سفر ماندگان (از خاندان او) است، اگر به خدا و به آنچه بر بنده خود (محمّد صلّی اللّه علیه و آله و سلم) در روز فرقان، روزی كه دو سپاه (اسلام و كفر در جنگ بدر) روبرو شدند نازل كرده‌ایم ایمان آورده‌اید، و خدا بر هر چیز تواناست.

دسترسی سریع