آموزش قواعد و ترجمه آیاتی از قرآن كریم در برنامه «فهم زبان قرآن»

برنامه «فهم زبان قرآن» برنامه ای آموزشی است كه با هدف تدبر در قرآن كریم، روزهای شنبه تا دوشنبه از شبكه رادیویی قرآن پخش می شود.

1399/05/12
|
12:53

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو قرآن؛ برنامه «فهم زبان قرآن» با هدف آموزش واژگان قرآن، قواعد صرف و نحو، نكات ترجمه‌ای قرآن از رادیو قرآن پخش می‌شود كه ضمن آشنایی با بیش از نیمی از سوره‌های قرآن مدخل مناسبی برای ورود به مباحث تدبر در قرآن خواهد بود.
ایجاد مهارت انتقال خودآگاه به ترجمه و مفهوم واژگان، آموزش سیر آسان به سخت با روندی تدریجی و منطقی، جذب مخاطبان برای فراگیری زبان قرآن، آشنا كردن مخاطب با ساختار فهم زبان قرآن، آگاه كردن مخاطب با زبان قرآن برای ورود به مباحث تدبر و تفسیر، آشنا كردن مخاطب با نیمی از سوره های قرآن كریم و انس مردم با قرآن از دیگر اهداف این برنامه است.
این برنامه ی آموزشی روزهای 11 تا 13 مردادماه (شنبه تا دوشنبه) ساعت 16:30 به مدت 20 دقیقه از رادیو قرآن پخش می شود.
بر اساس این گزارش، این برنامه در هفته ی جاری با استناد به آیات 5 تا 10 سوره مباركه نساء با حضور كارشناسی حجت الاسلام والمسلمین حمید محمدی به بررسی موضوع حفظ اموال یتیمان خواهد پرداخت.
شایان ذكر است؛ این برنامه كاری از گروه قرآن و آموزش است كه به تهیه‌كنندگی سمیرا قنبری و كارشناسی حجت الاسلام حمید محمدی روزهای شنبه ، یكشنبه و دوشنبه ساعت 16:30 از رادیو قرآن به سمع شنوندگان می رسد.

دسترسی سریع