تشریح برنامه های حركت كاروان قرآنی انقلاب در افق رادیو قرآن

پنجمین حركت كاروان قرآنی كشور با برگزاری یك محفل انس با قرآن در جوار حرم امام خمینی(ره)، چهارشنبه، ششم بهمن‌ماه 1400 آغاز شد.

1400/11/16
|
11:45

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو قرآن؛احمد ابوالقاسمی، مدیر كاروان قرآنی انقلاب در گفت‌وگو با برنامه افق رادیو قرآن؛ درباره برنامه‌ها و حركت پنجمین كاروان قرآنی انقلاب در طلیعه چهل و سومین فجر انقلاب اسلامی گفت: كاروان قرآنی انقلاب، برای نخستین بار در سال 1397 حركت خود را از اول بهمن آغاز كرد و تا بیست و سوم آن ادامه داشت و با طی حدود 8400 كیلومتر سفر زمینی به نوعی كل ایران را طی كرد. این قاری بین‌المللی افزود: طی این مدت بیش از یكصد برنامه قرآنی اجرا و 37 محفل انس با قرآن در 22 روز برپا شد. همچنین چندین تلاوت اذانگاهی به صورت زنده از رادیو پخش شد. این برنامه‌ها در مكان‌های مختلف اجرا می‌شد و حتی گاهی در كنار جاده و یك‌بار هم در محل نابودی هواپیما‌های آمریكایی در طبس، قاری برنامه، اذان گفت و به تلاوت قرآن كریم پرداخت. خبرگزاری ایكنا نیز هر ساله این مسیر را با ما همراهی كرده و گزارش‌های متعدد مكتوب و تصویری، منتشر كرده است. همچنین اردیبهشت‌ماه امسال نیز سفری به شهرهای مرزی خراسان رضوی داشتیم. مدیر كاروان قرآنی انقلاب با بیان اینكه حركت این كاروان یك كار گسترده و فراسازمانی بود كه در آن تمام سازمان‌ها ازجمله صدا وسیما، سازمان دارالقرآن، سازمان اوقاف، ارتش، سپاه، بنیاد شهید و تمام خبرگزاری‌ها مشاركت داشتند؛ گفت: چهارشنبه، ششم بهمن‌ماه 1400 نیز اولین روزی بود كه پنجمین حركت كاروان قرآنی با برگزاری یك محفل انس با قرآن در جوار حرم امام خمینی(ره) آغاز شد. در این برنامه جامعه قرآنی نیز با آرمان‌های امام خمینی(ره) تجدید میثاق و با مقام معظم رهبری تجدید بیعت كردند. ابوالقاسمی افزود: بعد از اجرای محفل، كاروان در شهر ساوه دو برنامه اجرا كرد و روز نهم در شهر قزوین بودیم و 12 بهمن‌ماه نیز در عرشه ناو جماران در بندر جاسك اجرای برنامه داشتیم. 11 بهمن‌ماه نیز در پایگاه نیروی هوایی بندرعباس و شهر كوهستك هرمزگان اجرای برنامه داشتیم. وی ادامه داد: بعد از این محافل، كاروان به سمت كلارك چابهار حركت می‌كند و در آنجا هم یك محفل انس با قرآن كریم خواهیم داشت. مدیر كاروان قرآنی انقلاب بیان كرد: علاوه بر اجرای محافل قرآنی مقرر شد تا به همت كاروان، در استان هرمزگان و سیستان و بلوچستان یك تیم پزشكی متشكل از فرزندان شاهد به مدت سه روز مستقر شوند و به درمان مردم محروم آن مناطق بپردازند. ابوالقاسمی با اشاره به اینكه سفر زمینی كاروان مجددا از چهاردهم بهمن‌ماه به سمت استان قزوین آغاز می‌شود گفت: حركت كاروان 15 تا 17 بهمن به ترتیت در شهر زنجان، ابهر و شهر قیدار و پس از آن در كرمانشاه خواهد بود. بعد از كرمانشاه در همدان دو برنامه خواهیم داشت و بعد از آن در استان كردستان اجرای برنامه داریم و در نهایت صبح روز 22 بهمن كاروان به تهران باز می‌گردد. وی با بیان اینكه امسال كار‌های جانبی كاروان قرآنی انقلاب بیشتر استقرار تیم‌های پزشكی در مناطق محروم است تا مردمی كه دسترسی آسانی به درمان ندارند اقدامات پزشكی لازم برایشان انجام شود، گفت: علاوه بر آن در بسیاری از مناطق با توجه به وسعت فضا كلاس‌های آموزش قرآن كریم برای دانش‌آموزان و فعالان قرآنی آن شهر‌ها برگزار خواهیم كرد.

مخاطبان در سرتاسر دنیا می توانند از طریق وب سایت www.radioquran.ir از پخش زنده شبكه استفاده و در جریان آخرین خبرهای رادیو قرآن قرار بگیرند.
از طریق موج اف.ام ردیف 100 مگاهرتز شنونده ما باشید.

📻 fm 100 mhz

آدرس صفحات رادیو قرآن در فضای مجازی:

🌐 www.radioquran.ir

instagram.com/radioquran_ir 🆔

http://sapp.ir/radioquran 🆔

https://www.aparat.com/radioquran.ir 🆔

راه های ارتباطی ما:

📩 30000100

☎️ 02122051632_02122043017

تلفن گویا:

☎️ 02127860100

دسترسی سریع