«تلاوت قرآن و نغمه‌های دینی، رسانه ملی و فضای مجازی» موضوع شانزدهمین دوره نشست تخصصی قاریان و حافظان قرآن

قائم‌مقام شورای عالی قرآن در گفتگو با برنامه افق گفت : شانزدهمین دوره نشست تخصصی قاریان و حافظان قرآن كریم امسال به موضوع «تلاوت قرآن و نغمه‌های دینی، رسانه ملی و فضای مجازی» اختصاص پیدا كرده است.

1400/08/27
|
12:08

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو قرآن؛سید علی سرابی قائم‌مقام شورای عالی قرآن با اشاره به تولیدات فضای مجازی در شانزدهمین نشست تخصصی قاریان و حافظان قرآن كریم در گفتگو با برنامه افق گفت : شانزدهمین دوره این نشست امسال به موضوع «تلاوت قرآن و نغمه‌های دینی، رسانه ملی و فضای مجازی» اختصاص پیدا كرده ، علت انتخاب این موضوع به دلیل اثرگذاری رسانه‌ها چه در حوزه صدا و سیما و چه در فضای مجازی است كه امروز توانسته یك ابررسانه تأثیرگذار برای سنین و مخاطبان مختلف باشد، به نوعی كه قابل دسترسی برای همه است. از طرف دیگر جوامع و افراد از طریق این رسانه‌ها تفكرات مختلف را در حوزه‌های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی برای تبیین مبانی خودشان استفاده می‌كنند و لذا این عرصه آن‌قدر اهمیت دارد كه مقام معظم رهبری در خصوص آن فرمودند: «اگر من امروز رهبر انقلاب نبودم، حتماً رئیس فضای مجازی كشور می‌شدم» كه این بیانات اهمیت فضای مجازی را نشان می‌دهد.
آیا با وجود گستردگی و تنوع در عرصه رسانه‌های مختلف در عرصه ترویج قرآن و فرهنگ قرآنی در رسانه و فضای مجازی می‌توانیم با همان رویكرد‌ها و فرم‌های دهه گذشته مسیر موفقیت را ادامه بدهیم، دیده بشویم و این گنجینه عظیم الهی را آن‌طور كه شایسته و بایسته است معرفی بكنیم ؟ قطعاً پاسخ منفی است و اتفاق نخواهد افتاد. از طرفی اگر این عرصه توسط اهل این كار و نخبگان این حوزه مدیریت نشود، ممكن است دچار افراط و تفریط شود.

دسترسی سریع