غلبه بر اضطراب ناشی از مسابقات

برنامه "مسیر انس" با محوریت آموزش حفظ، ترجمه، قرائت و تجوید قرآن كریم شنبه تا چهارشنبه هر هفته ساعت 9:05 صبح به روی آنتن رادیو قرآن می رود.

1402/09/10
|
17:23

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو قرآن؛ مسیر انس چهارشنبه هشتم آذر ماه با موضوع آموزش حفظ، شیوه ها و تكنیك های حفظ قرآن كریم و ارائه راهكارها و فنون حفظ قرآن كریم و معرفی و پرسش و پاسخ از حفاظ گرامی از محفوظات تثبیت شده تقدیم مخاطبان شد. در بخشی از این برنامه استاد عباسی كارشناس حفظ مسیر انس طی سخنانی گفت: یكی از نكات حفظ و تثبیت قرآن كریم و سوالی كه برخی از حفاظ پرسیدند این است: با تمام تسلطی كه داریم وقتی در مسابقات حاضر می شویم، اضطراب باعث می شود در ارائه محفوظات خوب عمل نكنیم و آن تلاوتی كه باب میل است انجام نشود. چه كنیم؟ در پاسخ باید گفت: اضطراب فضای مسابقات طبیعیست. برای غلبه بر این اضطراب، حضور بیشتر در مسابقات موثر است. با حضور در مسابقات، هم تجربه بالا می رود و هم آرامش و تسلط بیشتری كسب می كنید. ممكن است چند سال طول بكشد اما موثر است. نكته دیگر اینكه به صورت هفتگی در یك جلسه حفظ قرآن حضور داشته باشید و در جلسه عمومی اراده محفوظات كنید. اگر بتوانید در محضر اساتید و جلوی جمع ارائه محفوظات كنید كمك شایانی می كند تا در جایگاه مسابقات با تسلط بهتر و بیشتری حضور پیدا كنید. ارتباط تلفنی با حافظان قرآن كریم و تمرین تلاوت آیاتی از كلام الله مجید نیز بخشی دیگر از این برنامه بود كه با هدایت و راهنمایی شنوندگان توسط كارشناس برنامه صورت گرفت. گفتنی است؛ در این برنامه در هر روز از ایام هفته به موضوع خاصی پرداخته خواهد شد.

مخاطبان در سرتاسر دنیا می توانند از طریق وب سایتWWW.radioquran.IR از پخش زنده شبكه استفاده و در جریان آخرین خبرهای رادیو قرآن قرار بگیرند.

از طریق موج اف.ام ردیف 100 مگاهرتز شنونده ما باشید.

📻 fm 100 mhz

آدرس صفحات رادیو قرآن در فضای مجازی:

🌐 www.radioquran.ir

http://sapp.ir/radioquran 🆔

https://ble.ir/radioquran_ir 🆔

https://eitaa.com/radioquran_ir 🆔

راه های ارتباطی ما:

📩 30000100

☎️ 02122051632_02122043017

تلفن گویا:

☎️ 02127860100

دسترسی سریع