آموزش حفظ بخش ابتدایی آیه 92 سوره مباركه آل عمران در برنامه "مدرسه حفظ"

در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری مبنی بر تربیت 10 میلیون حافظ قرآن كریم، شبكه ی رادیویی قرآن برنامه ای را با عنوان "مدرسه حفظ" روزهای شنبه تا چهار شنبه هر هفته تقدیم شنوندگان می كند.

1400/10/29
|
10:00

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو قرآن ؛ شبكه ی رادیویی قرآن در راستای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب مبنی بر تربیت 10 میلیون حافظ قرآن برنامه های مفید و آموزشی متنوعی را تهیه و پخش كرده كه در سال جاری برنامه ی جدیدی با رویكرد متفاوت را با عنوان "مدرسه حفظ" تقدیم مخاطبان بخصوص كودكان می كند.
برنامه"مدسه حفظ " سعی بر آن دارد، مخاطبان اصلی كه كودكان 7 تا 11 ساله می باشند را بر اساس علاقه و توانمندی هایشان با مفاهیم آیه ها و چگونگی حفظ آیات آشنا كند .
در برنامه "مدرسه حفظ"، یك گروه 2 نفره از كودكان به همراه كارشناس حفظ در استدیو حضور دارند كه به صورت كلاس درس به حفظ و روخوانی طرح درس برنامه می پردازند . در هر برنامه یك آیه و یا یك سوره به عنوان طرح درس مطرح می شود و در كنار آن كارشناس مفاهیم آیات را برای كودكان توضیح می دهد. در زنگ دوستی مخاطبان كودك و نوجوان با حافظان همسن خود آشنا شده و در زنگ داستان به مفاهیم آیه از طریق قصه پرداخته می شود . در هر برنامه برای تثبیت محفوظات ، آیه های برنامه گذشته نیز مرور می شود .
بر اساس این گزارش در برنامه روز چهارشنبه 29 دی ماه به آموزش حفظ بخش ابتدایی آیه 92 سوره مباركه آل عمران پرداخته خواهد شد و مهمان های كودك برنامه محمدطه محمدی حافظ كل قرآن كریم ، 10 ساله و محمد طاهر محمدی حافظ 3 جزء قرآن،5 ساله در زنگ داستان به آشنایی با مفاهیم آیه و در زنگ دوستی به آشنایی با حافظ نوجوان محمد امجدیان، 14 ساله و حافظ 25 جزء قرآن كریم خواهند پرداخت . گفتنی است راوی این قسمت از برنامه فریال تركاشوند به همراه ژانیا امیری به نویسندگی مریم دوستی می باشد .

این برنامه كاری از گروه آموزش رادیو قران به تهیه كنندگی مونا توسلی با اجرای كارشناسی فاطمه شیرازی (از اساتید حفظ) ، روایتگری فریال تركاشوند و نویسندگی خانم ها كلر ژوبرت ، لیلا محمدی، مریم دوستی ، فرزانه فراهانی و زهرا زرگر می باشد كه روزهای شنبه تا چهارشنبه ساعت 15:25 تقدیم شنوندگان خواهد شد.

دسترسی سریع