حفظ بخشی از آیات 77 سوره حج و 148 سوره بقره در برنامه "مدرسه حفظ"

در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری مبنی بر تربیت 10 میلیون حافظ قرآن كریم، شبكه ی رادیویی قرآن برنامه ای را با عنوان "مدرسه حفظ" روزهای شنبه تا چهار شنبه هر هفته تقدیم شنوندگان می كند.

1400/04/21
|
14:25

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو قرآن، شبكه ی رادیویی قرآن در راستای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب مبنی بر تربیت 10 میلیون حافظ قرآن برنامه های مفید و آموزشی متنوعی را تهیه و پخش كرده كه در سال جاری برنامه ی جدیدی با رویكرد متفاوت را با عنوان "مدرسه حفظ" تقدیم مخاطبان بخصوص كودكان می كند.
برنامه"مدسه حفظ " سعی بر آن دارد، مخاطبان اصلی كه كودكان 7 تا 11 ساله می باشند را بر اساس علاقه و توانمندی ها یشان با مفاهیم آیه ها و چگونگی حفظ آیات آشنا كند .
در برنامه "مدرسه حفظ"، یك گروه 2 نفره از كودكان به همراه كارشناس حفظ در استدیو حضور دارند كه به صورت كلاس درس به حفظ و روخوانی طرح درس برنامه می پردازند . در هر برنامه یك آیه و یا یك سوره به عنوان طرح درس مطرح می شود و در كنار آن كارشناس مفاهیم آیات را برای كودكان توضیح می دهد. در زنگ دوستی مخاطبان كودك و نوجوان با حافظان همسن خود آشنا شده و در زنگ داستان به مفاهیم آیه از طریق قصه پرداخته می شود . در هر برنامه برای تثبیت محفوظات ، آیه های برنامه گذشته نیز مرور می شود .
بر اساس این گزارش در برنامه روز سه شنبه 22 تیر ماه به حفظ بخشی از آیه77 سوره مباركه حج (وافعلوا الخیر لعلكم تفلحون) پرداخته خواهد شد و مهمان های كودك برنامه محمد طه احمدی و محمد متین پورگل، در زنگ داستان به آشنایی با مفاهیم آیه و در زنگ دوستی به آشنایی با حافظ كل نوجوان حسین سلگی خواهند پرداخت . گفتنی است راوی این قسمت از برنامه فریال تركاشوند به نویسندگی زهرا زرگر می باشد .
همچنین در روز چهار شنبه 23 تیر ماه برنامه مدرسه حفظ ، حول بخشی از آیه 148 سوره مباركه بقره (فاستبقوا الخیرات) خواهد بود و مهمانان كودك این قسمت از برنامه نیز فاطمه باقر زاده و هستی بنیادی و مهمان تلفنی برنامه هانیه انزلی حافظ 22 جزء می باشند. لازم به ذكر است كلر ژوبرت نویسندگی این قسمت از برنامه را به عهده دارد.
این برنامه كاری از گروه آموزش رادیو قران به تهیه كنندگی مونا توسلی با اجرای كارشناسی فاطمه شیرازی (از اساتید حفظ) ، روایتگری فریال تركاشوند و نویسندگی خانم ها كلر ژوبرت ، لیلا محمدی، مریم دوستی ، فرزانه فراهانی و زهرا زرگر می باشد كه روزهای شنبه تا چهارشنبه ساعت 12 تقدیم شنوندگان خواهد شد.

دسترسی سریع