طراحی مراكز تخصصی قرآن بسیج

یك برنامه و نقشه راه تكمیلی برای حفظ قرآن در پایگاه‌ها و دارالقرآن‌های بسیج، تهیه شده است كه بر اساس آن مراكز تخصصی قرآنی نیز شكل می‌گیرد.

1400/09/08
|
10:49

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو قرآن ؛ حجت‌الاسلام والمسلمین احسان رضایی معاون تعلیم و تربیت سازمان بسیج مستضعفین درباره طراحی مراكز تخصصی قرآن بسیج گفت : یك برنامه و نقشه راه تكمیلی برای حفظ قرآن در پایگاه‌ها و دارالقرآن‌های بسیج، تهیه شده است كه بر اساس آن مراكز تخصصی قرآنی نیز شكل می‌گیرد. علاوه بر برنامه‌ریزی‌های لازم برای برگزاری مسابقات قرآن ،به منظور اجرای رویدادهای مختلف قرآنی نیز برنامه ریزی هایی صورت گرفته است و پیش‌بینی می‌كنم در ماه‌های پیش رو خبرهای قرآنی خوبی از بسیج شنیده شود.
رضایی همچنین به برگزاری 500 محفل انس با قرآن در نواحی مختلف بسیج اشاره و اظهار كرد: پیش‌بینی شده است در هر ناحیه از نواحی مقاومت بسیج، میزبان یك محفل قرآنی باشیم. با توجه به اهداف بسیج یك سری مسابقات قرآن نیز با هدف انس و تدبر در آیات به خصوص آیات جهاد و مقاومت طراحی شده است كه به صورت مجازی برپا می‌شود. این رویداد با محوریت جزء 21 قرآن كریم و با مشاركت دارالقرآن‌های بسیج كشور اجرا خواهد شد.
معاون تعلیم و تربیت سازمان بسیج مستضعفین درباره برنامه‌های بسیج برای ورود به بحث محقق ساختن مطالبات مقام معظم رهبری در زمینه حفظ قرآن و وعده‌های قبلی گفت:‌ برنامه‌های حفظ قرآن كریم در حال حاضر در سطح پایگاه‌ها و دارالقرآن‌های بسیج پیگیری می‌شود.
با وجود این فعالیت‌ها یك برنامه تكمیلی و یك نقشه راه تكمیلی برای این كار تهیه شده است كه بر اساس آن مراكز تخصصی قرآنی بسیج شكل خواهند گرفت. با این وجود تلاش ما بر این است پس از اجرایی شدن فعالیت‌ها یا در آستانه اجرایی شدن آنها اطلاع‌رسانی كنیم تا درگیر وعده‌هایی نشویم كه زمان تحقق آنها مشخص نباشد.
در این حوزه برنامه‌های منسجم و مفصلی تهیه شده است و امیدواریم طی جلسه‌ای با اصحاب رسانه و در اسرع وقت نسبت به آنها اطلاع‌رسانی كنیم.

دسترسی سریع