سید علی عابد نقوی چهره برجسته قرآنی پاکستان درگذشت

قاری سید علی عابد نقوی، شخصیت تقریبی و چهره برجسته قرآنی ، برنده جایزه ریاست جمهوری و قرآنی پاکستان، دانشمند معروف شیعی و استاد سابق آموزش قرآن کریم خانه فرهنگ راولپندی درگذشت.

1400/07/04
|
08:00

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو قرآن ؛ سید علی عابد نقوی چهره برجسته قرآنی پاکستان پس از طی بیماری طولانی درگذشت. وی در زمینه قرآنی در جامعه مسلمان پاکستان به ویژه در جامعه شیعه و اهل سنت (بریلوی) فعالیت‌های گسترده ای داشت.
مرحوم سید علی عابد نقوی برای ساخت قصر جهانی قرآن کریم در اسلام آباد سعی و تلاش بسیاری کرد و در نتیجه این سعی و تلاش‌ها، ساخت قصر قرآن کریم در اسلام آباد آغاز شد.
وی در طول عمر خویش و برای گسترش علوم قرآنی از جمله؛ روخوانی قرآن کریم، تجوید و قرائت قرآن کریم تلاش‌های ارزنده ای را ارائه کرد.
مرحوم نقوی شخصیتی تقریبی بود و هر سال محفلی را به عنوان ”قرآن و اهل بیت (ع) “، با حضور شخصیت‌های علمی، فرهنگی، سیاسی و قاریان برجسته کشور با همکاری بنیاد الصادق (ع) در شبستان جامعه امام صادق (ع) اسلام آباد برگزار می‌نمود ، در این مراسم قرآنی و اهل بیتی (ع)، شخصیت های دینی و قاریان برجسته حضور یافته، قرآن کریم را قرائت و سخنرانی می کردند.

رادیو قرآن ضایعه در گذشت این استاد برجسته قرآنی پکستان را به مردم خاصه شیعیان و جامعه قرآنی و شاگردان آن استاد مرحوم تسلیت می گوید .

دسترسی سریع