گفتگو با مهدی صفری، مجری و گوینده توانمند رادیو قرآن

مهدی صفری از گویندگان خوش اخلاق و خوش سلیقه شبكه رادیویی قرآن از ورودشان به رادیو قرآن برایمان می گویند به همین خاطر، دقایقی دفترچه خاطرات سال‌های كاری ایشان در شبكه رادیویی قرآن را با حضور خودشان ورق میزنیم.

1402/03/02
|
13:14

بفرمایید در ابتدا خودتان را معرفی كنید؟
مهدی صفری متولد 1360 گوینده، كارشناس مجری و تهیه كننده رادیو قرآن
در چه سالی وارد رادیو قرآن شدید؟
سال 1385 بود كه به عنوان برنامه‌ساز وارد رادیو شدم، در آن مقطع از سوی رادیو قرآن و برخی از شبكه های دیگر فراخوانی برای جذب نیرو از عناوین شغلی مختلف مانند گویندگی، سردبیری، تهیه كنندگی و نویسندگی داده شده بود و من هم از این بین سردبیری را انتخاب كرده و در آزمون كتبی و عملی ارزیابی شركت و برای سردبیری و نویسندگی اعلام آمادگی كردم . پس از آن، مدیران در كمیته ارزیابی از من خواستند كه تهیه كنندگی را هم انتخاب كنم و در اتاق فكر تشكیل شده مدیران همگی به تهیه كنندگی و برنامه سازی من برای رادیو رای دادند. البته من در آن زمان در سیما به عنوان مجری و كارشناس مجری فعالیت داشتم.
ورودتان به عرصه گویندگی به چه صورت بود؟
روزی سر برنامه‌ای گوینده نیامد و از من خواسته شد كه خودم برنامه را اجرا كنم و این طور شد كه سال ها به عنوان گوینده مشغول می باشم البته هنوز خودم را گوینده نمی دانم.
از برنامه های آتی خود برای رادیو قرآن بگویید؟
رادیو قرآن به نظر من یكی از ظرفیت های فوق العاده مهم رسانه ملی است، حضرت آقا فرموده اند:« رادیو قرآن یك آبروی جهانی برای جمهوری اسلامی است» این فرمایش رهبری یعنی جایگاه این شبكه رادیویی تراز ویژه و ممتاز می باشد و ما به عنوان خادمین قرآن، باید توجه داشته باشیم كه در جایگاهی هستیم كه نباید در همین حد مانده و متوقف شویم بلكه باید به دنبال ارتقاء، بهتر شدن و بهتر دیده شدن شبكه باشیم. در همین راستا به نظر من ایده آل این است كه بتوانیم برویم به سراغ برنامه سازی هایی كه در عین اینكه معنویت افزا هستند و قرآنی ها از آن بهره می برند؛ طیف مخاطب را افزایش داده و سعی كنیم برنامه سازی را از آن دایره خاص قرانی ها خارج كرده و عموم پسند كنیم. درست است كه شبكه قران شبكه ای تخصصی است اما مخاطبان غیر تخصصی هم شنونده این شبكه و برنامه های آن می باشند و ما باید در برنامه سازی آن طیف مخاطب عمومی را در نظر بگیریم كه جمع كثیری از جامعه هستند و بتوانیم آنها را با خود همراه سازیم و البته رادیو قرآن در این سال‌ها جزء موفق ترین شبكه ها در جذب مخاطب عمومی بوده است و توانسته است اثرات مثبتی را بر روی شنونده های خود گذارد.
سخن آخر؟
در پایان از همكارانم در رادیو قرآن كه فرصت برنامه سازی را به من دادند تشكر می كنم و امیدوارم توفیق داشته باشیم و بتوانیم برنامه‌های درخور و شان قرآن كریم بسازیم و مردم هم ما را دعا بفرمایند.

مخاطبان در سرتاسر دنیا می توانند از طریق وب سایت www.radioquran.ir از پخش زنده شبكه استفاده و در جریان آخرین خبرهای رادیو قرآن قرار بگیرند.

از طریق موج اف.ام ردیف 100 مگاهرتز شنونده ما باشید.

📻 fm 100 mhz

آدرس صفحه رادیو قرآن در فضای مجازی:

https://eitaa.com/radioquran_ir 🆔

https://ble.ir/radioquran_ir 🆔

http://sapp.ir/radioquran 🆔

راه های ارتباطی ما:

📩 30000100

☎️ 02122051632_02122043017

تلفن گویا:

☎️ 02127860100

دسترسی سریع