مصحف شریف با كتابت جمعی از بانوان كاتب قرآن كریم رونمایی می شود

مدیر اجرایی دارالكتابه مركز نشر قرآن كریم : قرار است این مصحف شریف در دهه كرامت طی مراسمی رونمایی شود و نسخه نفیسی از آن به آستان مقدس امیرالمومنین حضرت علی (ع) اهدا گردد.

1402/02/08
|
23:14

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو قرآن؛ جناب آقای مهدی بابایی مدیر اجرایی دارالكتابه مركز نشر قرآن كریم در ارتباطی تلفنی با برنامه والعصر بیان كرد: "موضوع كتابت قرآن به خط نسخ توسط بانوان كشور عزیزمان بسیار بدیع و در این سطح هنری تقریبا بی سابقه بوده و موجب مباهات و افتخار است كه در جمهوری اسلامی بانوانی خط تخصصی كتابت قرآن كه خط فاخر و زیبای نسخ ایرانی می باشد را در این سطح كتابت می كنند".
وی افزود:"این اتفاق بحمدلله در طول یك سال گذشته با نظارت اساتید برتر دارالكتابه هم در حوزه هنری و مسائل تخصصی خوشنویسی و هم در موضوعات قرآنی و خوانایی به انتها رسیده است" .
بابایی در خصوص ابعاد قرآن كتابت شده اضافه كرد:" اصل قرآن در ابعاد كاغذ A3 و در قالب 720 صفحه و هر جزء آن در 24 صفحه طراحی شده است. و در چینش جدید سعی بر آن شده اشكالات قرآنهای 604 صفحه ای مرسوم از جهات مختلف رفع شود و این مصحف چینشی نو و جدیدی از كلام الله است كه عرضه خواهد شد".
آقای بابایی در انتها در خصوص مدت زمان نگارش این مصحف بیان كرد: "این تلاش دسته جمعی چیزی نزدیك به یك سال به طول انجامیده است و برگزیدگان جشنواره حجرات از ابتدای سال 1401 تا روزهای پایانی سال موفق به كتابت قرآن شدند. قرار است این مصحف شریف در دهه كرامت طی مراسمی رونمایی شود و نسخه نفیسی از آن به آستان مقدس امیرالمومنین حضرت علی (ع) اهدا گردد".
مشروح كامل این گفتگو و سایر بخشهای خبری برنامه والعصر و نیز "عصر مجازی" را می توانید از آرشیو برنامه واقع در تارنمای شبكه رادیویی قرآن به نشانی www.radioquran.ir دریافت نموده و بشنوید.
در میز خبر برنامه والعصر عنوان شد:
طوفانی كه طومار آمریكاییها را در هم پیچید – طوفان شن در صحرای طبس
آموزش و پرورش خط مقدم آموزش قرآن
دوره آموزشی حفظ ویژه نوجوانان در موسسه مهد قرآن
راه اندازی پویش حال خوب با هدف تلاوت روزانه قرآن
زمان مرحله كشوری مسابقات قرآن جمعیت هلال احمر تغییر كرد.
مصحف شریف با كتابت جمعی از بانوان كاتب قرآن رونمایی می شود

برنامه والعصر به تهیه كنندگی اسماعیل شامانیان و محبوبه كلانتر یكشنبه تا چهارشنبه بصورت زنده تهیه و از شبكه رادیویی قرآن پخش میشود.
مخاطبان در سرتاسر دنیا می توانند از طریق وب سایت www.radioquran.ir از پخش زنده شبكه استفاده و در جریان آخرین خبرهای رادیو قرآن قرار بگیرند.

از طریق موج اف.ام ردیف 100 مگاهرتز شنونده ما باشید.

📻 fm 100 mhz

آدرس صفحات رادیو قرآن در فضای مجازی:

🌐 www.radioquran.ir

http://sapp.ir/radioquran 🆔

https://www.aparat.com/radioquran.ir 🆔

https://ble.ir/radioquran_ir 🆔

https://eitaa.com/radioquran_ir 🆔

https://rubika.ir/radioquran_ir 🆔


راه های ارتباطی ما:

📩 30000100

☎️ 02122051632_02122043017

تلفن گویا:

☎️ 02127860100

دسترسی سریع