گفتگو با نفر اول مسابقات قرآن عطر الكلام كشور عربستان سعودی

در این مسابقات كه هرساله دو نفر از كشور ایران مجاز به شركت در آن هستند، 50000 نفر از 132 كشور جهان شركت كرده بودند.

1402/02/05
|
15:17

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو قرآن؛ یونس شاه مرادی در گفتگوی تلفنی با برنامه والعصر روز دوشنبه 4 اردیبهشت ماه در خصوص راهیابی به این مسابقات و سبك و سیاق و روش برگزاری مسابقات عطر الكلام اظهار كرد:« من در دوره دوم این مسابقات شركت كردم. در این مسابقات بین المللی كه هرساله دو نفر از كشور ایران مجاز به شركت در آن هستند؛ سال گذشته از كشور ایران آقای سید جاسم موسوی شركت كرده بودند كه رتبه چهارم را بدست آوردند».
وی در خصوص سطح مسابقات بیان كرد:«این مسابقات در سطح خیلی خوبی برگزار شد و 50000 نفر از 132 كشور جهان شركت كرده بودند كه مسابقات ترتیل و قرائت تحقیق بصورت یك بخش مستقل اجرا شد.
آیین نامه این مسابقات با مسابقات ایران خیلی تفاوت دارد ما طی آنالیز و بررسی هایی كه انجام دادیم و سلیقه هیات داوران را جویا شدیم تصمیم گرفتیم كه خیلی اوج نخوانیم تمركز بر روی یك تلاوت تجوید و صوت سالم باشد، اگر این 2 فاكتور را در نظر بگیریم هر قاری می تواند در این دوره مسابقات موفق شود».
وی افزود:« من استاد راهنما نداشتم و آنالیز مسابقات را هم خودم شخصا انجام دادم. در این مسابقات چنانچه به سبك تقلیدی قرائت كنیم از مسابقه حذف خواهیم شد و بایستی نوآوری داشته باشیم. در دوره دوم مسابقات عطر الكلام از كشورهای مصر و كویت و لیبی داور داشتیم و دو نفر داور هم از خود كشور عربستان حضور داشتند».
مشروح كامل این گفتگو و سایر بخشهای خبری برنامه والعصر و نیز "عصر مجازی" را می توانید از آرشیو برنامه واقع در تارنمای شبكه رادیویی قرآن به نشانی www.radioquran.ir دریافت نموده و بشنوید.
در میز خبر برنامه والعصر عنوان شد:
تاكید بر تشكیل قرارگاه عملیاتی مسجد پایگاه قرآن
گفتگو با یونس شاه مرادی نفر اول مسابقات قرآن عطرالكلام عربستان
اعلام فراخوان ثبت نام مسابقات قرآن وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح
پذیرش متقاضیان غیر ایرانی دانشگاه باقرالعلوم (ع)
تجلیل از مرتلان رمضانیه بیمارستان خاتم الانبیا
آزادی 24 مددجوی كرمانی در آستانه عید فطر
و آغاز پویش ستاره های زمین ویژه اردیبهشت
برنامه والعصر به تهیه كنندگی اسماعیل شامانیان و محبوبه كلانتر یكشنبه تا چهارشنبه بصورت زنده تهیه و از شبكه رادیویی قرآن پخش میشود.
مخاطبان در سرتاسر دنیا می توانند از طریق وب سایت www.radioquran.ir از پخش زنده شبكه استفاده و در جریان آخرین خبرهای رادیو قرآن قرار بگیرند.

از طریق موج اف.ام ردیف 100 مگاهرتز شنونده ما باشید.

📻 fm 100 mhz

آدرس صفحات رادیو قرآن در فضای مجازی:

🌐 www.radioquran.ir

http://sapp.ir/radioquran 🆔

https://www.aparat.com/radioquran.ir 🆔

https://ble.ir/radioquran_ir 🆔

https://eitaa.com/radioquran_ir 🆔

https://rubika.ir/radioquran_ir 🆔


راه های ارتباطی ما:

📩 30000100

☎️ 02122051632_02122043017

تلفن گویا:

☎️ 02127860100

دسترسی سریع