تحلیل و بررسی فعالیتهای قرآنی در مساجد كشور

در (بخش مسجد پایگاه قرآن) سی امین نمایشگاه قرآن كریم كه با استقبال خوبی روبه رو شد، عموم مردم از برنامه های قرآنی نظیر آموزش، حفظ ، قرائت ، محفل انس با قرآن و مهد قرآن كه در مساجد برقرار می باشد، استفاده می كردند.

1402/01/28
|
12:43

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو قرآن؛ موضوع این هفته برنامه افق به فعالیت قرآنی در مساجد اختصاص داشت و حجه الاسلام و المسلمین حمیدرضا لیمویی مدیر دارالقرآن بسیج كشور با حضور خود در استودیوی پخش برنامه بیان كرد:« امسال برای اولین بار در نمایشگاه قران كریم بخش" مسجد پایگاه قرآن " به سایر بخشهای نمایشگاه اضافه شد، در این بخش سعی بر آن بود آن دسته از اتفاقات قرآنی كشور كه می تواند در مسجد رقم بخورد به مردم نشان داده شود و از این طریق ظرفیتهای قرآنی مساجد هویدا شود».
وی ادامه داد:« همانطور كه می دانید مساجد از صدر اسلام در فعالیتهای قرآنی موضوعیت داشته اند و مقام معظم رهبری در این خصوص می فرمایند:«ما قبل از انقلاب هم جلسات قرآنی در مساجد داشتیم كه بخاطر اثراتی كه داشت ساواك آنرا تعطیل كرد. دوری قرآن از مساجد ظرفیتهای ما را عقب می اندازد و باعث می شود كه هزینه های مضاعفی بكنیم»».
لیمویی افزود: « در (بخش مسجد پایگاه قرآن) سی امین نمایشگاه قرآن كریم كه با استقبال خوبی روبه رو شد، عموم مردم از برنامه های قرآنی نظیر آموزش، حفظ ، قرائت ، محفل انس با قرآن و مهد قرآن كه در مساجد برقرار می باشد، استفاده می كردند و در واقع یك مسجد را شبیه سازی كردیم».
آقای لیمویی بر دغدغه های رهبری بر موضوع اهمیت مسجد تاكید داشتند و در خصوص محوریت مساجد در حوزه فعالیتهای قرآنی و حفظ قرآن بیان كردند:« بنا بر آمار اعلام شده اگر ما بخواهیم به عدد 10 میلیون حافظ قرآن برسیم باید تعداد 63 هزار مركز آموزش قرآن داشته باشیم كه تا اكنون حدود 3 الی 4 هزار موسسه قرآنی در كشور فعالیت دارند. اما 71000 مسجد در كشور وجود دارد و در دسترس اهالی محله است و بهترین جایی كه می تواند این فعالیتهای قرآنی در آن متمركز شده و انجام شود همین مساجد هستند و اگر بخواهید به آن تعداد 10 میلیون حافظ برسیم باید این هدف را در مساجد پیگیری كنیم كه البته از سال گذشته این موضوع را دنبال كرده ایم كه در همین راستا مسابقات بسیج را در سطح بین مساجد برگزار كردیم و یك اتفاق خیلی مبارك رخ داد كه جمعیت شركت كننده های در مسابقات بسیج شش برابر شد. در مسابقات دیگری كه در سطح كشور برگزار شده است 50 هزار مخاطب درگیر شده بودند اما امسال موفق شدیم 118 هزار نفر را پای مسابقات قرآن بكشیم كه به همین بركت مساجد اتفاق افتاده است» .

مشروح كامل این گفتگو و سایر بخشهای برنامه افق را می توانید از آرشیو برنامه واقع در تارنمای شبكه رادیویی قرآن به نشانی www.radioquran.ir دریافت نموده و بشنوید.

برنامه افق به تهیه كنندگی سركار خانم محبوبه كلانتر شنبه ها بصورت زنده تهیه و از شبكه رادیویی قرآن پخش میشود.

مخاطبان در سرتاسر دنیا می توانند از طریق وب سایت www.radioquran.ir از پخش زنده شبكه استفاده و در جریان آخرین خبرهای رادیو قرآن قرار بگیرند.

از طریق موج اف.ام ردیف 100 مگاهرتز شنونده ما باشید.

📻 fm 100 mhz

آدرس صفحات رادیو قرآن در فضای مجازی:

🌐 www.radioquran.ir

http://sapp.ir/radioquran 🆔

https://www.aparat.com/radioquran.ir 🆔

https://ble.ir/radioquran_ir 🆔

https://eitaa.com/radioquran_ir 🆔

https://rubika.ir/radioquran_ir 🆔


راه های ارتباطی ما:

📩 30000100

☎️ 02122051632_02122043017

تلفن گویا:

☎️ 02127860100

دسترسی سریع