برگزاری اختتامیه جشنواره قرآنی صد از سوی رادیو قرآن

همزمان با برگزاری اختتامیه مرحله نخست جشنواره قرآنی صد كه با هدف گسترش فرهنگ ساده خوانی قرآن آغاز برگزار شده بود، فصل دوم این جشنواره قرآنی نیز آغاز به كار خواهد كرد.

1401/02/11
|
12:05

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو قرآن؛ فصل اول جشنواره قرآنی صد كه با محوریت قرآن خوانی ساده و آسان و با هدف گسترش فرهنگ ساده خوانی در جهت افزایش هرچه بیشتر انس با قرآن كریم آغاز به كار كرده بود روز 13 اردیبهشت ماه مصادف با عید سعید فطر به كار خود پایان خواهد داد .
این جشنواره قرآنی از شنبه تا پنج شنبه هر هفته در قالب برنامه رادیویی از ساعت 15:30 در دو بخش كودك و خردسال (به مدت 30 دقیقه) و بخش بزرگسال (به مدت 90 دقیقه) به روی آنتن رفته است. بخش خردسال جشنواره 100 با عنوان «صد دانه یاقوت» و به صورت تولیدی با محوریت آموزش صحیح خوانی و حفظ قرآن كریم و با موضوع آموزش آداب تلاوت و همچنین پرداختن به موضوعات اخلاقی تربیتی و رفتاری تقدیم مخاطبان شد. محوریت بخش كودك و خردسال آموزش سوره‌های قصار قرآن كریم می‌باشد كه در این بخش هر هفته به یك موضوع خاص و یك سوره مشخص پرداخته شد و هر روز یكی از آیات این سوره، موضوع مورد بحث برنامه بود.
برنامه "صد دانه یاقوت" در قالب جنگی نمایشی به تهیه كنندگی فاطمه گنجی، اجرای الهام دارابی و كارشناسی محمد امین مهدوی و با هنرمندی صدا پیشه گان، آسیه گرجی و سارا عرب پوریان همراه با قصه گویی مریم نشیبا و به نویسندگی الهام زیدی یام (نویسنده بخش نمایش) و مژگان عظیم پور (نویسنده بخش قصه) و جلال زارعی هماهنگی برنامه به روی آنتن رفته است.
برنامه جشنواره قرآنی 100نیز در بخش بزرگسالان به تهیه كنندگی حسن رحمانی، اجرای غلامرضا احمدی و كارشناسی استاد بهروز یاری گل با بخش‌های مختلفِ ارزیابی آثار ارسالی توسط كارشناس برنامه، گزارش میدانی و گفت و گو با مخاطبان و دریافت نظرات ایشان، گفت و گو با اساتید و قاریان قرآن، گفت و گو با شخصیت‌های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی و همچنین حضور چهره‌های شناخته شده هنری، فرهنگی و ورزشی در برنامه‌ها در خدمت مخاطبان بوده است.

📻 fm 100 mhz

آدرس صفحات رادیو قرآن در فضای مجازی:

🌐 www.radioquran.ir

instagram.com/radioquran_ir 🆔

instagram.com/jashnvareh100 🆔

http://sapp.ir/radioquran 🆔

https://www.aparat.com/radioquran.ir 🆔

راه های ارتباطی ما:

📩 30000100

☎️ 02122051632_02122043017

تلفن گویا:

☎️ 02127860100

دسترسی سریع