صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

رئیس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت با اشاره به آغاز فرایند اجرایی بیست‌وپنجمین دوره جشنواره قرآن و عترت دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، گفت: ویژه‌برنامه‌ای برای گرامیداشت مقام سردار شهیدسلیمانی در نظر گرفته شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو قرآن، محمدمهدی بحرالعلوم، رئیس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ؛ با اشاره به شهادت سردار سپاه اسلام شهید قاسم سلیمانی و همچنین آغاز به کار جشنواره قرآنی وزارت بهداشت در روزهای آینده، گفت: با توجه به این همزمانی و برای گرامیداشت یاد سردار شهید قاسم سلیمانی و شهدای مقاومت، مقرر شده است که فرایند اجرایی بیست و پنجمین دوره جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت از کنار مزار این شهید سرافراز رقم بخورد. بر همین اساس هفته آینده نشست هم‌اندیشی کارشناسان قرآنی دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور در شهر کرمان و در جوار مزار سردار شهید قاسم سلیمانی برگزار خواهد شد.
وی با ذکر دو روزه بودن همایش هم‌اندیشی کارشناسان قرآن و عترت دانشگاه‌های علوم پزشکی،‌ افزود: روز اول بهمن ماه طی جلسات کارشناسی که برگزار می‌شود، آیین‌نامه جشنواره و آخرین جزئیات و تغییرات آن و نیز نرم‌افزاری که برای این کار طراحی شده است، برای کارشناسان تشریح خواهد شد تا آخرین هماهنگی‌ها برای آغاز ثبت‌نام دوره جدید جشنواره صورت گیرد.
رئیس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت بیان کرد: همچنین در روز دوم و طی مراسمی رسمی، که در گلزار شهدای کرمان و در جوار مزار سردار شهید قاسم سلیمانی برگزار می‌شود، از پوستر بیست‌وپنجمین دوره جشنواره رونمایی خواهد شد و در ادامه برنامه‌هایی اجرا می‌شود که برای گرامیداشت مقام سردار شهید در نظر گرفته شده است.
بحرالعلوم با اشاره به اینکه بیست‌وپنجمین دوره جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت با عنوان یادبود سردار شهید قاسم سلیمانی برگزار می‌شود، گفت: علاوه بر این نامگذاری، برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بخش ویژه‌ای را در قالب رشته‌های مختلف با عنوان بخش شهید سلیمانی طراحی کرده‌ایم. ضمن اینکه برخی رشته‌های دیگر، که مورد درخواست مخاطبان بوده، به جشنواره اضافه شده است.
وی تعداد رشته‌های بیست‌وپنجمین دوره جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت را بیش از 50 رشته بیان کرد و گفت: در دوره گذشته تعداد رشته‌های جشنواره 45 رشته بود. با توجه به اینکه یکی از اهداف مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت جذب حداکثری مخاطبان به فعالیت‌های قرآنی بوده است، تلاش شده با طراحی رشته‌های جدید و مورد درخواست دانشجویان و مخاطبان جشنواره به اهداف مدنظر دست پیدا کنیم.
رئیس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت همچنین به انتخاب میزبان مراسم اختتامیه این دوره از جشنواره نیز اشاره کرد و ادامه داد: هماهنگی‌های اولیه صورت گرفته است تا این جشنواره به میزبانی استان خراسان رضوی و در شهر مشهد برگزار شود و طی ماه‌های آتی جلسات هماهنگی بیشتری برگزار خواهد شد.
بحرالعلوم با بیان اینکه ثبت‌نام برای حضور در بیست و پنجمین دوره جشنواره قرآن و عترت دانشگاه‌های علوم پزشکی از آغاز نیم‌سال دوم سال تحصیلی آغاز می‌شود، ‌ابراز کرد: تلاش خواهد شد تا این دوره از جشنواره با کیفیت بیشتری نسبت به ادوار گذشته برگزار شود. امیدواریم به این هدف دست پیدا کنیم.

مرتبط با این خبر

  • آیات مهدویت در قرآن در "حریم ایمان" بررسی می شود

  • برنامه ی "قرآن و زندگی" به حضور قدرت الهی در زندگی می پردازد

  • خطبه‌های نماز جمعه تهران

  • پیشنهاد برگزاری مسابقات بین‌المللی قرآن با نام شهید سلیمانی/ 8 بهمن‌؛ تجدید میثاق با امام راحل

  • گرامیداشت شهید نواب صفوی در برنامه "حکایت جاودانگی"

  • آغاز پخش مسابقه نفس های طلایی از رادیو قرآن

  • ویژه برنامه "برهان" به انتخاب احسن می پردازد

  • ویژه برنامه "ستارگان تلاوت" از رادیو قرآن پخش می شود

  • اجرای پویش جمعی یک میلیون ختم قرآن تا شب چهلم سردار شهید سلیمانی

  • بررسی "اخلاق انتخاباتی" از دریچه ی آیات و روایات