افتتاح رسمی طرح فراگیر "قرآن كتاب زندگی 1452" در استودیو رادیو قرآن/ شنبه تا پنجشنبه هر روز ساعت 17:5 تا 18:30

طرح فراگیر تابستانی "قرآن كتاب زندگی 1452" با محوریت حفظ جز سی ام قرآن كریم شنبه نهم تیرماه در استودیوی پخش رادیو قرآن افتتاح شد.

1397/04/10
|
11:56

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو قرآن، طرح فراگیر تابستانی "قرآن كتاب زندگی 1452" با محوریت حفظ جز سی ام قرآن كریم شنبه نهم تیرماه با حضور حجت الاسلام والمسلمین حمید محمدی دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی كشور، محمد انجم شعاع، حجت الاسلام والمسلمین محمودرضا ذكاوت قائم مقام رادیو قرآن، احمد فراهانی دبیر این طرح قرآنی و جمعی از اصحاب رسانه در استودیوی پخش رادیو قرآن افتتاح شد.
شنوندگان از شنبه تا پنجشنبه هر روز از ساعت 17:5 تا 18:30 می توانند این طرح را پیگیری كنند و از جوایز نفیس آن بهره مند شوند؛ این طرح حفظ جز سی ام قرآن كریم در سه فصل تابستان، پاییز و زمستان است كه 16 سوره قرآن كریم از سوره مباركه زلزال تا ناس در فصل تابستان را در بر می گیرد.
بر اساس تصویب شورای توسعه فرهنگ قرآنی كل سال 97 به حفظ جز سی قرآن كریم اختصاص دارد و شنوندگان بعد از گذشت این سه فصل حافظ كل جز سی خواهند شد و در ادامه و در سال های بعد حافظ كل قرآن می شوند.
برنامه های دیگر رادیو قرآن نیز با این طرح همراه می باشند، به طور مثال روزهای پنجشنبه برنامه تعاملی ویژه نوجوانان با عنوان "هدیه های آسمانی" از این هفته به حفظ جز سی می پردازد و هماهنگ با این طرح است.
این گزارش می افزاید، طی چند جلسه با سایر شبكه های رادیویی، 9 شبكه ورزش، نمایش، جوان، گفتگو، ایران، فرهنگ، معارف، تهران و چند رسانه ای معاونت صدا با این طرح همراه شدند.
فراهانی با بیان اینكه سایر شبكه ها نیز قرار شده است خودشان تولیداتی در راستای طرح داشته باشند، افزود: چگونی اهدای جوایز در چند روز آینده تصوب می شود.
عصر روز شنبه نهم تیرماه این طرح با حفظ سوره ناس شروع شد كه حافظان كل قرآن اجرای برنامه ها را بر عهده گرفتند و آقایان سیفی و طرقی اجرای برنامه را خواهند داشت.

دسترسی سریع