ابوالقاسمی خبر داد: رادیو قرآن با 2 ابتكار در زمینه انعكاس اخبار مسابقات بین‌المللی/ برپایی كارگاه تلاوت

مدیر رادیو قرآن گفت: در زمینه انعكاس اخبار سی و پنجمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن كشورمان امسال نسبت به سال گذشته دو ابتكار داشتیم یكی برپایی كارگاه تلاوت و دیگری پاسخ به سؤالات فنی مراجعه‌كنندگان در زمینه صدا و روش‌های آموزشی است.

1397/02/04
|
09:55

احمد ابوالقاسمی، مدیر رادیو قرآن در گفت‌وگو با خبرنگار ایكنا در خصوص رویكرد این رسانه جمعی و شبكه رادیویی در خصوص سی و پنجمین دوره مسابقات بین‌المللی حفظ و قرائت قرآن كریم جمهوری اسلامی ایران گفت: خوشحالیم از اینكه توانستیم به خوبی در زمینه انعكاس اخبار این مسابقات خدمت‌رسانی كنیم.
وی با اشاره به اینكه تلاشمان بر این است كه از حداكثر توان برای انعكاس اخبار مسابقات بهره می‌گیریم، ادامه داد: در زمینه انعكاس اخبار سی و پنجمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن كشورمان امسال نسبت به سال گذشته دو ابتكار داشتیم ازجمله برپایی كارگاه تلاوت است. شاید برای بسیاری از شنوندگان برنامه رادیو قرآن و افرادی كه مسابقات را از رادیو دنبال می‌كنند، سؤال ایجاد شود و ایرادات فنی داشته باشند كه با حضور قاریان و پیشكسوتان قرآنی كشورمان به آنها پاسخ داده می‌شود.
ابوالقاسمی اظهار كرد: همچنین به افرادی كه به عنوان مراجعه‌كنندگان برای استماع مسابقات قرآن در محل برپایی مسابقات حضور دارند، شاید بخواهند اطلاعاتی در زمینه قرائت و حفظ قرآن داشته باشند و از دیگر سو هیچ زمانی نشده باشد كه از نزدیك به اساتید طراز اول قرآنی دسترسی داشته باشند، لذا طی هماهنگی كه با اساتید قرآن انجام داده‌ایم از ساعت 16 تا 20 طی برپایی این دوره از مسابقات در محلی كه برای استقرار كارگاه تلاوت در نظر گرفته شده است، حضور دارند تا به سؤالات فنی مراجعه‌كنندگان در خصوص صدا و زمینه ورود فرزندانشان به این عرصه و روش‌های آموزشی پاسخ دهند.
این قاری بین‌المللی كشورمان عنوان كرد: اعتقادمان بر این است كه وظیفه رسانه این است كه این رویداد عظیم را به بهترین نحو به جهان معرفی كند كه بخشی از آن توسط رادیو قرآن انجام می‌شود.
یادآور می‌شود، سی‌وپنجمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن كریم جمهوری اسلامی ایران با حضور شركت‌كنندگانی از 84 كشور جهان از 31 فروردین‌ماه با حضور 370 نفر در بخش‌های طلاب(به میزبانی قم)، بانوان(محل برگزاری هتل ارم)، روشندلان و آقایان(مصلای امام خمینی(ره)) برگزار می‌شود. در ادامه نیز از 7 تا 9 اردیبهشت ماه، ششمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن دانشجویان مسلمان به همت سازمان قرآنی دانشگاهیان جهاد دانشگاهی برپا می‌شود.

دسترسی سریع