تشریح فعالیت های قرآنی مركز آستان قدس رضوی

حجت‌الاسلام والمسلمین سید مسعود میریان مدیر محترم مركز قرآن كریم آستان قدس رضوی روز شنبه 27 آبانماه با حضور در استودیوی رادیو قرآن به تشریح فعالیت های قرآنی مركز آستان قدس رضوی پرداختند.

1402/09/01
|
14:11

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو قرآن، حجت‌الاسلام والمسلمین سید مسعود میریان درخصوص فعالیت های قرآنی مركز آستان قدس رضوی بیان كردند: آستان قدس رضوی مجموعه های قرآنی متعددی دارد، از خود حرم مطهركه دارالقرآن حرم است ویژه زائرین خدماتی در عرصه آموزشی در عرصه تبلیغ و ترویج و كرسی های تلاوت محافل و كارگاه های آموزشی كلاس هایی برای زائرین برگزار میشود و برای مجاورین حرم نیز، موزه قرآن، بنیاد پژوهش های دانشگاه علوم اسلامی رضوی و مركز قرآن كه از سال 96 تاسیس شد. این مجموعه ماموریتشان انجام فعالیت های قرآنی در خارج از حرم مطهرست و در حرم مطهر حضرت رضا (ع) ماموریتی ندارند. ما در شهر مشهد، كشور و سطح بین الملل ماموریت داریم، در عرصه آموزش و تبلیغ و ترویج فعالیت های قرآنی در رشته های مختلف قرآنی از مهد الرضا كه پیش دبستانی است آموزش رو شروع میكنیم تا رشته های تخصصی و فوق تخصصی برنامه های مختلف آموزشی داریم. در عرصه ترویج هم جشنواره ها، مسابقات، پویشها، نمایشگاه ها و كرسی ها و محافل انس با قرآن از ماموریت های مركز قرآن می باشد. همچنین در ساعت های مختلف در اماكن مختلف حرم مطهر برنامه های قرآنی داریم، رواق ایوان مقصوره در مسجد گوهرشاد، رواق حضرت زهرا (س)، دارالقرآن، دارالتفسیر، رواق امام (ره) و در حوزه بین الملل ما چند كار مختلف داریم مثلا مهد الرضا هم اكنون در یازده كشور دنیا با همین شیوه ی آموزشی اداره میشود، آنها مستقیما با ما ارتباط دارند و در آنجا هم مربیانی هستند كه این شیوه را انجام میدهند و دقیقا با بچه هایی كه در مشهد درس میخوانند آنها هم هماهنگ درس میخوانند و در آخر گواهی نامه هاشان را از مركز مشهد می گیرند. آنها هم ارزیابی مستمر دارند، سرفصلهای آموزشی برایشان ارسال میشود كتاب ها را برایشان تهیه میكنیم و ارسال میكنیم و جالب است بدانید تا الان از بیست و هشت كشور مخاطب و ثبت نامی داشته ایم.
برنامه افق كاری از گروه اطلاع‌رسانی رادیو قرآن است كه با هدف پیگیری مطالبات رهبری از جامعه قرآنی، بررسی و آسیب‌شناسی فعالیت‌های قرآنی كشور، ارائه گزارش از برنامه‌های مختلف قرآنی در سطح كشور و گفت‌وگو با مسئولان قرآنی، با اجرا و كارشناسی جواد نصیری، روزهای شنبه حوالی ساعت 14:25 از شبكه رادیویی قرآن موج FM ردیف 100 مگاهرتز بر روی آنتن می‌رود.

از طریق موج اف.ام ردیف 100 مگاهرتز شنونده ما باشید.

📻 fm 100 mhz

آدرس صفحات رادیو قرآن در فضای مجازی:

🌐 www.radioquran.ir

http://sapp.ir/radioquran 🆔

https://ble.ir/radioquran_ir 🆔

https://eitaa.com/radioquran_ir 🆔

راه های ارتباطی ما:

📩 30000100

☎️ 02122051632_02122043017

تلفن گویا:

☎️ 02127860100

دسترسی سریع