بررسی پیامدهای قیام تاریخی امام حسین(ع) در «اشراق»

ویژه برنامه «اشراق» در ایام محرم به موضوع پیامدهای قیام تاریخی امام حسین(ع) و بررسی تأثیر این پیامدها در تاریخ اسلام با نگاه به آیات و روایات می پردازد.

1397/06/21
|
14:21

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو قرآن، «اشراق» ویژه برنامه رادیو قرآن در ایام ماه محرم است كه هر شب ساعت 21:10 به مدت 50 دقیقه پخش می شود.
در این برنامه به موضوعاتی از قبیل: پیامدهای قیام تاریخی امام حسین(ع) و بررسی تأثیر این پیامدها در تاریخ اسلام با نگاه به آیات و روایات، تبیین درس‌های عاشورا، اهمیت نماز و نماز شب از دیدگاه امام حسین(ع) با توجه به آیات 12 سوره مباركه یونس ، 108 سوره مباركه یوسف و 111 سوره مباركه توبه پرداخته می شود.
اهمیت تلاوت قرآن و مناجات با خدا از نگاه امام حسین(ع) با توجه به آیات 11 سوره مباركه طلاق و 70 سوره مباركه احزاب، رسیدن از ذلت به عزت، عدالت خواهی، ستم ستیزی و سازش ناپذیری و مصادیق آن در قیام عاشورا با توجه به آیات 15 شوری و 163 بقره، جمع بین دیانت و سیاست از دیگر موضوعات این برنامه است.
همچنین امر به معروف و نهی از منكر به عنوان یكی از درس‌های مهم عاشورا با توجه به آیه 104 سوره آل عمران و آیه 7 سوره انفال نیز از دیگر موضوعات این برنامه خواهد بود كه كارشناس آن حجت‌الاسلام محمدرضا دهدست (پژوهشگر قرآنی و تاریخی) است.

دسترسی سریع