صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

دبیر طرح قرآن، کتاب زندگی بشارت 1453 از پایان یافتن این طرح با پخش 4 هزار و 200 از شبکه ی رادیویی قرآن خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو قرآن، احمد فراهانی مدیر گروه آموزش رادیو قرآن و دبیر طرح تابستانی قرآن، کتاب زندگی(بشارت1453 ) در معاونت صدا با اشاره به پایان این طرح اظهار داشت: طرح تابستانه قرآن کتاب زندگی(بشارت1453 ) شامل 4 برنامه بود که از دوم تیرماه آغاز و تا نهم شهریور در رادیو قرآن و همراهی شبکه های رادیویی ایران ، جوان ، ورزش ، گفت و گو ، پیام ، تهران ، نمایش ، فرهنگ و حوزه چند رسانه ای معاونت صدا به مرحله اجرا درآمد.
وی افزود: حفظ و تثبیت جزء سی ام قرآن کریم (از سوره مبارکه نبأ تا بروج) از اهداف مهم این طرح بود؛ حفظ برای کسانی که تازه همراه این طرح شدند و تثبیت برای افرادی که سال گذشته همراه این طرح بودند.
فراهانی تصریح کرد: "عارفان بهشت" ویژه برنامه ی اصلی این طرح که شنبه تا چهارشنبه هر هفته ساعت 16:15 تا 16:55 با حضور اساتید و حافظان کل قرآن کریم از جمله حسین طرقی، محمدمهدی بحرالعلوم و مهدی عباسی به صورت زنده از رادیو قرآن تقدیم شنوندگان شد.
دبیر طرح قرآن کتاب زندگی(بشارت 1453) در ادامه گفت: "هدیه های آسمانی" از دیگر برنامه های این طرح در جهت حفظ جزء سی ام قرآن کریم ویژه کودکان و نوجوانان بود که پنجشنبه های هر هفته از ساعت 9 تا 10 با حضور دو تن از حافظان کل قرآن کریم (مریم تقی زاده و نجمه شبانی قهرودی) به سمع مخاطبان رسید.
وی با بیان اینکه شنوندگان با برنامه قرآن، کتاب زندگی(بشارت 1453) نیز همراه این طرح بودند، افزود: این برنامه در مدت زمان 5 دقیقه به تکنیک ها و روش های حفظ قرآن کریم توسط استاد معتزآقایی و همچنین یک نکته از مفاهیم پرداخت که شنبه تا پنجشنبه در ساعت 10:25 از رادیو قرآن پخش شد.
مدیر گروه آموزش رادیو قرآن تصرح کرد: برنامه "فهم زبان قرآن" نیز در مدت زمان 30 دقیقه به ترجمه و مفاهیم قرآن کریم پرداخت که روزهای سه شنبه و چهارشنبه ساعت 18:20 از رادیو قرآن موج اف ام ردیف 100 مگاهرتز پخش شد.
وی در پایان خاطرنشان کرد: جوایز برندگان این طرح تا پایان شهریور ماه ارسال خواهد شد.
یادآور می شود، مراسم تقدیر از عوامل و دست اندرکاران طرح قرآن، کتاب زندگی بشارت 1453 در آینده ای نزدیک برگزار می شود.

مرتبط با این خبر

  • پخش زنده مرحله نهایی چهل و دومین دوره مسابقات قرآن از رادیو قرآن

  • طرح بهره‌گیری از شایسته‌ترین تالیان و حافظان قرآن در محضر رهبر انقلاب

  • "شمع روشن" ؛ بررسی آیات استشهادی تا مداحی و مرثیه خوانی

  • آموزش سبک زندگی حسینی در برنامه "قرآن کربلا"

  • ارزیابی مسابقات سراسری قرآن در «نغمه‌های آسمانی» رادیو قرآن

  • روایت زندگی شهید محمدجواد باهنر در حکایت جاودانگی

  • احتمال برگزار نشدن نمایشگاه قرآن 99 در تهران

  • روایت زندگی شهید محمدعلی رجایی در حکایت جاودانگی

  • ابلاغ و تبلیغ غدیر؛ رأس وظایف هر دستگاه‌ فرهنگی

  • میثاق ولایت در روز عید غدیر خم از رادیو قرآن پخش می شود