صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

به منظور ارتقای کیفی برنامه های رادیو قرآن، مدیر این شبکه با برخی از فرهیختگان حوزه قرائت قرآن کریم دیدار و گفتگو کرد و راه کارهای اجرایی بهبود برنامه ها مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه رادیویی قرآن این نشست که با حضور دکتر سید میعاد صالحی مدیر رادیو قرآن و تنی چند از قاریان برجسته کشورمان از جمله استاد محمد حسین سبزعلی، دکتر حسین کرمی، استاد بهروز یاری‌گل، استاد‌ علی‌اکبر ملک‌شاهی، استاد‌‌‌‌‌‌‌ ‌‌‌حسن ربیعیان و استاد حمیدرضا احمدی وفا روز چهارشنبه؛ 16 فروردین در سالن کنفرانس این شبکه برگزار شد، دکتر صالحی ضمن تبریک سال نو با ارائه گزارشی اجمالی از روند فعالیتهای چند ماه اخیر رادیو قرآن یاد آور شد: در حال حاضر بر اساس گزارش های معتبر، رادیو قرآن جزء پر مخاطب ترین رسانه های دیداری، شنیداری و نوشتاری در حوزه قرآن و عترت می باشد و این اتفاق، مرهون تلاشها و زحمات همه زحمتکشان و مسئولان قرآنی است که از سال 62 یعنی از زمان افتتاح این رادیوتا به امروز متقبل شده اند.
وی یادآور شد: از زمان شروع بکار اینجانب در رادیو قرآن سعی کردیم در هر دو بعد فنی و محتوایی، این شبکه مردمی را ارتقاء ببخشیم. بطوریکه در بعد فنی بعنوان اولین رادیو، بخش رادیو نما را افتتاح کردیم که از طریق گیرنده های دیجیتال قابل دریافت می باشد و در حوزه های آموزشی و اطلاع رسانی می تواند تحولات قابل توجهی را ایجاد کند.
در بحث محتوا نیز سامان دهی و پالایش آرشیو غنی این شبکه که حدود 20 هزار قطعه تلاوت قرآنی را دارا می باشد،گلچین تلاوتهای ناب برای پخش به لحظه و همچنین سامان دادن به حوزه تولیدات هم در بخش تلاوتها و هم در بخش اناشید قرآنی و نهایتا اهتمام ویژه به تولید و گردآوری تلاوتهای ترتیل فاخر و جدید، کارهای مفیدی ست که تا به امروز انجام شده و همچنان ادامه دارد.
صالحی یادآوری کرد توجه ویژه به پخش زنده محافل و کرسی های تلاوت از تمام نقاط کشور در راستای هم گرایی و جذب حداکثری مخاطبان، از اولویتهای کاری این شبکه بوده و علیرغم اینکه به لحاظ فنی و تعداد و کیفیت فرستنده‌های FM، از ظرفیت پخش در سراسر کشور به طور کامل بهره مند نیستیم، با این وجود بعنوان یکی از شبکه های پر مخاطب رادیویی در کشور مطرح هستیم.
در ادامه این نشست اساتید قرائت قرآن کریم نیز نقطه نظرات و پیشنهادات خود را برای ارتقای کمی و کیفی برنامه های رادیو قرآن اظهار داشتند. از جمله این مباحث تشکیل مستمر جلسات هم اندیشی اساتید با سابقه قرآنی برای ارتقای کیفی برنامه ها، استفاده بیشتر از تلاوت قرآن کریم در برنامه ها، افزایش کیفیت و سطح برنامه های آموزشی، معرفی مناسب قاری پیش از پخش تلاوت، استفاده از چهره های باسابقه قرآنی در بحث آموزش، توجه بیشتر به ترجمه و تفسیرآیات در کنار تلاوتها، لزوم پخش زنده تلاوتها توسط قاریان ممتاز کشور که کمتر در رسانه حضور داشته اند و ایجاد انگیزه بیشتر از این طریق و معرفی چهره های برتر قرآنی در ادوار گذشته و مصاحبه با آنها از مهمترین صحبتهایی بود که در این نشست نقد و بررسی شد.
در پایان این نشست دکتر صالحی با اشاره به اینکه رادیو قرآن برای پیشبرد اهداف بلند مدت خود نیاز به یاری و مشارکت همه فعالان و اساتید قرآنی کشورمان دارد اظهار امیدواری کرد با تعاملات سازنده همه فعالان و همچنین نهادهای قرآنی با این شبکه، روز به روز شاهد ارتقای کیفی برنامه ها باشیم.

مرتبط با این خبر

  • پخش زنده مسابقات بین‌المللی قرآن از رادیو قرآن

  • برگزاری مراسم تودیع و معارفه مدیران رادیو قرآن

  • مسابقات بین المللی قرآن کریم

  • مهدی عادلی؛ قاری دویست و چهل و دومین کرسی تلاوت در سال جدید

  • طرح فراگیر "ستارگان ترتیل" تا 25 فروردین تمدید شد

  • رادیو قرآن؛ میهمان ویژه امام رضا(ع) در لحظه تحویل سال

  • طرح فراگیر ستارگان ترتیل

  • پوشش زنده ششمین کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین توسط رادیو قرآن

  • عرفان نظری و عرفان عملی در رادیو قرآن

  • بررسی آیات 18 تا 20 سوره فرقان در برنامه حفظ نور