صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

معاون موسسه ترویج فرهنگ قرآنی با بیان اینکه امسال بیست و ششمین دوره آزمون امروز 27 فروردین در 700 منطقه آموزش پرورش کشور برگزار شد، اظهار کرد: بنابراین حدود 100 هزار نفر از دانش آموزان که امتیاز بیشتری داشتند در مسابقه نهایی شرکت کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو قرآن، ابراهیم آقابابایی، معاون موسسه ترویج فرهنگ قرآنی در گفتگو با برنامه "نمای نزدیک" با اشاره به روند برگزاری آزمون درس هایی از قرآن میان دانش آموزان گفت: بیست و ششمین دوره مسابقات درس هایی از قرآن در بیش از 700 منطقه آموزش و پرورش کشور با حضور حدود 50 درصد از دانش آموزان دوره اول و دوم مقطع متوسطه از ابتدای سال تحصیلی برگزار شد.
وی خاطرنشان کرد: همه ساله در ابتدای سال تحصیلی با هماهنگی وزارت آموزش و پرورش به خصوص معاونت حوزه فرهنگی و پرورشی و اداره کل قرآن و عترت وزارت آموزش و پرورش حدود سه میلیون پاسخ نامه سوالات مربوط به 17 برنامه درس هایی از قرآن از اول مهر تا آخر اسفند میان دانش آموزان توزیع می شود.
آقابابایی ادامه داد: دانش آموزان با دریافت پاسخ نامه در این آزمون ثبت نام می کنند و هر هفته پنجشنبه ها پای برنامه درس هایی از قرآن حاج آقا قرائتی می نشینند و آمادگی پیدا می کنند که در آزمون نهایی مسابقات شرکت کنند.
معاون موسسه ترویج فرهنگ قرآنی با بیان اینکه امسال بیست و ششمین دوره آزمون امروز 27 فروردین در 700 منطقه آموزش پرورش کشور برگزار شد، اظهار کرد: بنابراین حدود 100 هزار نفر از دانش آموزان که امتیاز بیشتری داشتند در مسابقه نهایی شرکت کردند.
وی با بیان اینکه این مسابقه در 19 منطقه آموزش و پرورش تهران برگزار شد، تصریح کرد: مسابقه کتبی و نهایی به صورت رسمی با هماهنگی وزارت آموزش و پرورش بین دانش آموزان برگزار می شود در حالی که این آزمون در طول 52 برنامه درس هایی از قرآن برای آحاد مردم برگزار خواهد شد.
آقابابایی با بیان اینکه این آزمون به دو صورت الکترونیکی برگزار می شود، افزود: علاقه مندان به شرکت در آزمون پاسخ سوالات را یا از طریق اینترنت یا سامانه پیامکی موسسه برای ما ارسال می کنند و ما هر هفته به ده نفر که به سوالات پاسخ صحیح می دهند، جوایزی اهدا می کنیم.

مرتبط با این خبر

  • پخش زنده مرحله نهایی چهل و دومین دوره مسابقات قرآن از رادیو قرآن

  • طرح بهره‌گیری از شایسته‌ترین تالیان و حافظان قرآن در محضر رهبر انقلاب

  • "شمع روشن" ؛ بررسی آیات استشهادی تا مداحی و مرثیه خوانی

  • آموزش سبک زندگی حسینی در برنامه "قرآن کربلا"

  • پایان طرح قرآن، کتاب زندگی بشارت 1453 با پخش 4 هزار و 200 دقیقه برنامه

  • ارزیابی مسابقات سراسری قرآن در «نغمه‌های آسمانی» رادیو قرآن

  • روایت زندگی شهید محمدجواد باهنر در حکایت جاودانگی

  • احتمال برگزار نشدن نمایشگاه قرآن 99 در تهران

  • روایت زندگی شهید محمدعلی رجایی در حکایت جاودانگی

  • ابلاغ و تبلیغ غدیر؛ رأس وظایف هر دستگاه‌ فرهنگی