صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

معاون موسسه ترویج فرهنگ قرآنی با بیان اینکه امسال بیست و ششمین دوره آزمون امروز 27 فروردین در 700 منطقه آموزش پرورش کشور برگزار شد، اظهار کرد: بنابراین حدود 100 هزار نفر از دانش آموزان که امتیاز بیشتری داشتند در مسابقه نهایی شرکت کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو قرآن، ابراهیم آقابابایی، معاون موسسه ترویج فرهنگ قرآنی در گفتگو با برنامه "نمای نزدیک" با اشاره به روند برگزاری آزمون درس هایی از قرآن میان دانش آموزان گفت: بیست و ششمین دوره مسابقات درس هایی از قرآن در بیش از 700 منطقه آموزش و پرورش کشور با حضور حدود 50 درصد از دانش آموزان دوره اول و دوم مقطع متوسطه از ابتدای سال تحصیلی برگزار شد.
وی خاطرنشان کرد: همه ساله در ابتدای سال تحصیلی با هماهنگی وزارت آموزش و پرورش به خصوص معاونت حوزه فرهنگی و پرورشی و اداره کل قرآن و عترت وزارت آموزش و پرورش حدود سه میلیون پاسخ نامه سوالات مربوط به 17 برنامه درس هایی از قرآن از اول مهر تا آخر اسفند میان دانش آموزان توزیع می شود.
آقابابایی ادامه داد: دانش آموزان با دریافت پاسخ نامه در این آزمون ثبت نام می کنند و هر هفته پنجشنبه ها پای برنامه درس هایی از قرآن حاج آقا قرائتی می نشینند و آمادگی پیدا می کنند که در آزمون نهایی مسابقات شرکت کنند.
معاون موسسه ترویج فرهنگ قرآنی با بیان اینکه امسال بیست و ششمین دوره آزمون امروز 27 فروردین در 700 منطقه آموزش پرورش کشور برگزار شد، اظهار کرد: بنابراین حدود 100 هزار نفر از دانش آموزان که امتیاز بیشتری داشتند در مسابقه نهایی شرکت کردند.
وی با بیان اینکه این مسابقه در 19 منطقه آموزش و پرورش تهران برگزار شد، تصریح کرد: مسابقه کتبی و نهایی به صورت رسمی با هماهنگی وزارت آموزش و پرورش بین دانش آموزان برگزار می شود در حالی که این آزمون در طول 52 برنامه درس هایی از قرآن برای آحاد مردم برگزار خواهد شد.
آقابابایی با بیان اینکه این آزمون به دو صورت الکترونیکی برگزار می شود، افزود: علاقه مندان به شرکت در آزمون پاسخ سوالات را یا از طریق اینترنت یا سامانه پیامکی موسسه برای ما ارسال می کنند و ما هر هفته به ده نفر که به سوالات پاسخ صحیح می دهند، جوایزی اهدا می کنیم.

مرتبط با این خبر

  • بررسی موضوع "توصیف یاران پیامبر(ص)" در برنامه تجلی وحی

  • ارائه آموزه های قرآنی صحیفه سجادیه در برنامه "حدیث بندگی"

  • افزایش تعامل رادیو قرآن با سازمان اردویی راهیان نور بسیج

  • "یک آیه، یک قصه" به آیات سوره نمل می پردازد

  • کاروان قرآنی انقلاب در آینده ای نزدیک به بیت المقدس می رود/ ادامه سفرها در بهار قرآن

  • پخش زنده همایش تکریم از خادمان قرآن از رادیو قرآن

  • معرفی کتاب «قرآن باب معرفت الله» در برنامه ی اشاره

  • بررسی موضوع "دفاع حقیقی از حقوق بشر" در برنامه انقلاب آیه ها

  • بررسی و تحلیل دومین همایش علوم انسانی و قرآن بنیان در "افق"

  • استقبال از «کاروان قرآنی انقلاب» در جام جم